Auto Ajans

Haberler

1.6 milyon km ömürlü batarya

1.6 milyon km ömürlü batarya
Paylaş
Mayıs 20
06:00 2020

Tesla, yeni batarya teknolojisiyle tüm otomotiv dünyasını şaşırtacak gibi görünüyor. Çinli batarya tedarikçisi CATL ile birlikte geliştirilen yeni bataryanın, 1.6 milyon kilometre ömrü olduğu iddia ediliyor. Mevcutlardan daha uzun ömürlü, daha düşük maliyetli olan bu bataryanın bazı kimyasal katkılar ve nano mühendislikle elde edildiği belirtiliyor. Tekrar eden hızlı şarjlarla batarya hücrelerinin daha az hasar aldığı açıklandı. Bu uzun ömürlü pillerin, 1.6 milyon kilometre tamamladıktan sonra enerji depolama ünitelerinde hayatlarına devam edebileceği kaydedildi. Yeni teknoloji Çin’de üretilecek ve yıl sonunda tanıtılacak yeni Model 3’te ilk kez gösterilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!