Auto Ajans

Haberler

1 milyondan ucuza yeni Çinli SUV

1 milyondan ucuza yeni Çinli SUV
Paylaş
Aralık 16
12:50 2023

Çinli Shineray Group bünyesinde faaliyet gösteren İtalyan SWM markası, Türkiye pazarına iki yeni benzinli SUV modeliyle giriş yaptı. Türkiye’de Chery’nin yetkili satıcısı olan Rus Atmo Grubu tarafından temsil edilen marka, 150 beygir güç üreten 1.5 litre benzinli motorla donatılan C-SUV G01 ve G01F modellerinin satışına başladı. SWM G01’in Comfort donanımlı ve manuel şanzımanlı versiyonu 922 bin TL’den başlayan fiyatla satışa sunuldu. Aynı modelin Elite donanım paketli ve DCT şanzımanlı versiyonu 1 milyon 199 bin 500 TL fiyat etiketine sahip. Premium adı verilen tek donanım paketiyle satışa sunulan ve DCT şanzımanla kombine edilen G01F’in anahtar teslim fiyatı 1 milyon 270 bin TL olarak belirlendi. Milano’daki SWM tasarım stüdyolarında tasarlanan G01 ve G01F modelleri, uzatılmış 5 yıl veya 150 bin kilometre garanti ile satışa sunuluyor.

SWM’nin içinde İtalyan ruhu taşıyan bir İtalyan markası olduğunu söyleyen SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo, “Şu anda pek çok tanınmış şirket kısmen veya tamamen Çinli yatırımcılara ait. Bu ortaklıklar iki tarafa da avantaj sağlıyor. SWM bu sinerjinin çok iyi bir örneği ve artık biz de SWM olarak Türkiye pazarında yerimizi aldık” dedi. Türkiye pazarının çok rekabetçi olduğunu ifade eden Li Guo, şöyle devam etti: “Birçok küresel oyuncu Türkiye pazarında iyi ürünlerle yer alıyor. Ancak SWM modellerinin sağladığı genel pakete baktığımızda kendi pazarını bulacağını ve müşterisinin saygısını kazanacağını düşünüyoruz. SWM olarak Almanya, İspanya, İtalya, Portekiz, Arjantin ve Singapur dahil olmak üzere dünya çapında 30’dan fazla ülkede yer alıyoruz. 2023 yılı için toplam satış hacmimizin dünya çapında 240 bin adet araç seviyesinde olmasını bekliyoruz. Satışlarımız her yıl artmaya devam ediyor. Türkiye de küresel satışlarımıza önemli katkı sağlayacak.”

2024’te 14 bayiye ulaşacak

SWM’i Türkiye’de temsil eden ATMO Grubu’nun Türkiye CEO’su Anton Chernov da tasarım, kalite ve fiyat açısından SWM modellerinin segmentlerinin en iyi fiyat-performans oranını sunduğunu kaydetti. Chernov, “G01 ve G01F’nin ön siparişlerini toplamaya bu ay başladık. İlk teslimatlar Ocak ayında yapılacak. 2024’ün ilk çeyreğinde de ürün gamımızı, 3’ü SUV ve 1’i de ticari araç olmak üzere 4 yeni modelle genişleteceğiz. Türkiye pazarında hedefimiz 2024 yılında ilk 20 marka arasında yer almak. Orta vadede hedefimiz Türkiye’de en fazla tercih edilen ilk 10 marka arasında olmak. Kısa vadede Türkiye’nin büyük şehirlerindeki organizasyon yapımızı tamamlamayı planladık. Buna göre İstanbul ve Ankara’da satış ve satış sonrası hizmetleri verecek bayilerimiz ocak ayında tamamen hazır olacak. Ardından 2024 yılı sonuna kadar 12 farklı şehirde toplam 14 bayi açmayı planlıyoruz” dedi.

G01’de iki farklı donanım

SWM G01, tamamen LED aydınlatma sistemi, arka hava girişleri ve standart olarak sunulan 18 inçlik çift renkli alüminyum jantları ile öne çıkıyor. Arka bölümde yer alan köpek balığı yüzgeci anten, aracın tasarımına modern ve aerodinamik bir dokunuş katarak estetik bir işlevi yerine getiriyor. Araç, 4.670 mm uzunluğa, 1.855 mm genişliğe ve 1.740 mm yüksekliğe sahip. SWM G01, Türkiye’de Comfort ve Elite olmak üzere iki farklı donanımla satışa sunuldu. Comfort donanımında motor sadece 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilirken, Elite donanım versiyonunda 7 ileri DCT şanzıman yer alıyor.

G01’de anahtarsız giriş özelliği

G01F, ön tarafta yer alan sportif ve büyük ızgarası, akıcı ve dinamik karakterini pekiştiren çift egzoz çıkışları ve tamamen LED aydınlatma sistemi gibi özellikleriyle sınıfının en dikkat çekici modeli olarak öne çıkıyor. G01F’in sportif sürüş karakterini 7 ileri DCT şanzıman sistemiyle birlikte sunuyor. Anahtarsız Giriş özelliği, Elektrikli Bagaj Kapağı, Kablosuz Akıllı Telefon Şarjı gibi birçok pratik özellik iç mekânın kalite algısını yükseltiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!