Auto Ajans

Haberler

1 numara ama müşteri memnun değil

1 numara ama müşteri memnun değil
Paylaş
Kasım 21
11:13 2021

Tesla’nın en zayıf noktası olarak gösterilen üretim kalitesi, son yıllardaki gelişmelere rağmen henüz tüketicileri tatmin edecek seviyeye gelemedi. Consumer Reports tüketici raporuna göre, Tesla 28 üreticinin arasında ortalama değerde 27’nci oldu. Yine bu yılın başında yapılan J.D. Power Araç Güvenilirliği araştırmasında da Tesla, 33 marka arasında 30’uncu sırayı almıştı. Tesla’nın genel kalite problemleri arasında Model X’in havalı bir şekilde yukarıya açılan kapıları, Model S’in havalı süspansiyonu, ana bilgisayarı ve dokunmatik ekranı gibi sorunlar öne sürüldü.

Bununla birlikte 2022 model Tesla Model 3’ün kalite olarak marka ortalamasının üzerinde çıkacağı da tahmin ediliyor. Yeni araç birçok kalite sorununun üstesinden gelinmesi adına güncellendi ve bunun sonuçlara yansıması bekleniyor. Son olarak geçen hafta Tesla sürücüleri otomobilin kilidini açmaya ve çalıştırmaya yarayan telefon uygulamasında yaşanan kesinti nedeniyle sorun yaşamıştı. 500 müşteri aracını kullanamamıştı. Elon Musk da özür dilemek zorunda kalmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!