Auto Ajans

Haberler

10 bin kişiyi yarı zamanlı çalıştıracak

10 bin kişiyi yarı zamanlı çalıştıracak
Paylaş
Mayıs 29
13:37 2021

Çip krizinin otomotiv dünyasındaki etkisi her geçen gün daha fazla hissediliyor. Alman Handelsblatt’ın haberine göre, Audi global çip kıtlığı nedeniyle üretime ara vermek zorunda kalınca 10 bin personeli yarı zamanlı çalıştırma kararı aldı. Bu karardan şirketin ana üretim tesisi Ingolstadt ve Neckarsulm’da çalışanlar etkilenecek. Ingolstadt’daki değişim A3, A4 ve A5 üreten iki üretim hattını etkileyecek ve Mayıs ayının sonunda bu karar uygulanacak. Neckarsulm tesisinde de birçok modelin montaj hattı önümüzdeki haftadan itibaren duracak. Şirket Haziran ayı planlaması için ise henüz bir karara varmadı. Audi geçtiğimiz aylarda da devam eden çip krizi sebebiyle vardiyaları azaltma ve yarı zamanlı çalışma yöntemlerine başvurmuştu.

Kriz 2021 yılı boyunca sürecek

Audi gibi birçok üretici çip krizinden etkilenirken Bosch CEO’su geçtiğimiz günlerde krizin 2022’ye kadar devam edeceği tahmininde bulunmuştu.  Avrupa’nın en büyük çip üreticilerinden biri olan STMicroelectronics’in CEO’su Jean-Marc Chery de aynı tahminde bulundu. Ayrıca 5-6 yıllık süreç içerisinde otomotiv ve endüstriyel sektörler için üretim kapasitesinin ikiye katlanacağını ifade etti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!