Auto Ajans

Haberler

10 yılda 10 milyon elektrikli satacak

10 yılda 10 milyon elektrikli satacak
Paylaş
Mayıs 17
18:11 2021

BMW Grubu 2030 yılına kadar küresel satışlarının en az yüzde 50’sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı. Online bası toplantısında CO2 emisyon oranlarını azaltacak hedeflerini duyuran BMW AG, tüm ürün portföyünde en az bir tane tamamen elektrikli model sunmayı planlıyor. Şirket önümüzdeki 10 yıl içinde yaklaşık 10 milyon tamamen elektrikli aracı yollara çıkaracak. BMW, 2021 ile 2025 arasında tamamen elektrikli model satışlarını 2020’ye oranla yüzde 50’nin üzerinde artırmayı planlıyor.

Elektrikli mobilite stratejisi çerçevesinde 2013 yılında pazara sunulan yüzsdez 100 elektrikli i3, kısa süre önce Türkiye’de de satışına başlanan MINI ELECTRIC ve iX3’ün yanı sıra BMW Grubu’nun iki yeni modeli iX yılın son çeyreğinde ve i4 de 2022’nin ilk çeyreğinde yollara çıkacak. BMW Group ayrıca önümüzdeki senelerde 5 Serisi ve X1’in tamamen elektrikli versiyonlarını da tutkunlarıyla buluşturacak. Bu modelleri MINI Countryman ve BMW 7 Serisi izleyecek. 2023’e kadar BMW Grubu, mevcut segmentlerindeki modellerinin yaklaşık yüzde 90’ında en az bir tane tamamen elektrikli modele sahip olacak. Bunun yanında BMW Motorrad’ın geçtiğimiz yıl sahneye çıkardığı Definition CE 04 isimli tamamen elektrikli motosiklet konseptinin üretim versiyonu da yaz aylarında tanıtılacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!