Auto Ajans

Haberler

100 bin tüketici e-POWER’ı seçti

100 bin tüketici e-POWER’ı seçti
Paylaş
Şubat 02
18:10 2024

Avrupa pazarına sunulduğu Eylül 2022’den bu yana Nissan’ın yenilikçi e-POWER teknolojisi 100 binden fazla müşteriye ulaştı. Avrupa’da e-POWER teknolojisine sahip 65 bin 367 adet Qashqai ve 34 bin 663 adet X-Trail modeli satıldı. Türkiye’de 5 bin 810 adet Qashqai e-POWER ile 1.636 adet X-Trail e-POWER satışı gerçekleştirildi.

Nissan’ın benzersiz e-POWER teknolojisini farklı kılan, tekerleklerin yalnızca elektrik motoru tarafından tahrik edilmesi. e-POWER teknolojisindeki benzinli motor ise yalnızca jeneratör görevi görüyor. Elektrikli batarya yeterli güce sahip olduğunda, tekerlekleri tahrik eden elektrik motoru yalnızca bataryadan gelen elektriği kullanarak tam elektrikli sürüş sunuyor. Daha fazla güç gerektiğinde, jeneratör elektrik motoruna güç sağlamak ve bataryayı şarj etmek için elektrik üretiyor. Ayrıca, mümkün olan her an güç rejenerasyonu gerçekleşiyor ve araç hareketinden elde edilen enerji de bataryaya geri gönderiliyor. e-POWER teknolojisine sahip Nissan X-Trail, geçen yıl Otomotiv Gazetecileri Derneği(OGD) Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünü kazanmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!