Auto Ajans

Haberler

100 ticarinin 15’i elektrikli olacak

100 ticarinin 15’i elektrikli olacak
Paylaş
Haziran 26
08:36 2020

PSA Grubu, yakın gelecekte elektrikli hafif ticari araç pazarının çok hareketleneceği tahmininde bulundu. Gelecek yıl hafif ticari araç satışlarının yüzde 5’inin elektrikli olacağını bildiren PSA, 2025’te bu oranında yüzde 15’e çıkacağını düşünüyor. Sıkılaşan emisyon yönetmelikleriyle birlikte özellikle şehir içi kullanımların yoğun olduğu işlerde elektrikli hafif ticarilerle teslimatların yapılması öngörülüyor. Bu tür ticari araçların aynı zamanda binek versiyonları da satışa sunuluyor.

PSA da bu pazarda en önemli oyunculardan biri olmayı hedefliyor. Şu anda 330 kilometre menzile kadar ulaşabilen araçlar sunan grup, yaptığı araştırmayla hafif ticari kullanıcılarının yüzde 83’ünün günlük 200 km’den daha az yol kat ettiğini ortaya koyuyor. Sürücülerin yüzde 44’ü ise hiçbir zaman günde 300 kilometreden fazla yol yapmıyor. Bununla birlikte PSA Grubu, yükleme ile menzil arasındaki bağlantı için de rakam verdi. Buna göre her 100 kg’lik yük, menzilin 5 kilometre kısalması anlamına geliyor. Yine de elektrikli ticariler de taşıma kapasitesi açısından dizellerle eşdeğer konumda bulunuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!