Auto Ajans

Haberler

117 yıllık marka elektrikli oluyor

117 yıllık marka elektrikli oluyor
Paylaş
Eylül 29
16:08 2021

Otomotiv dünyasındaki elektrikli furyası tüm hızıyla sürüyor. Tamamen elektrikli otomobil markasına dönüşeceğini açıklayanlara süper lüksler de ekleniyor. 117 yıllık geçmişe sahip Rolls-Royce, tamamen elektrikli otomobili Spectre’ın testlerinin çok yakında başlayacağını duyurdu. Küresel testler 2.5 milyon kilometreyi kapsayacak. İlk elektrikli Rolls-Royce, 2023’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak. Ayrıca 2030’a kadar tüm Rolls-Royce modelleri tamamen elektrikli olacak. Lüks otomobil üreticisi içten yanmalı motorlara veda edecek.

Rolls-Royce Motor Cars CEO’su Torsten Müller-Ötvös, “Rolls-Royce’un küresel tamamen elektrikli otomobil devrimini yükseltecek ilk ve en iyi süper otomobili yaratacak yeni bir ürün için yolda test programına başlayacağını duyurmaktan gurur duyuyorum. ‘Rolls-Royce 10 yılda elektriklenecek’ sözümü tutuyorum” açıklamasını yaptı. Müller-Ötvös, marka yeni bir mirasın başlangıcı olan elektrikli otomobil için Phantom, Ghost ve Wraith gibi isimler kadar çağrıştıran farklı bir isim üzerinde karar verdiklerini söyledi. Rolls-Royce CEO’su, “Elektrikli otomobilin ismi Spectre olacak. Spectre ile 2030 yılına kadar tüm ürün portföyünün tamamen elektrifikasyonu için referanslarımızı belirledik” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!