Auto Ajans

Haberler

12 yıl sonra pistlere dönüyor

12 yıl sonra pistlere dönüyor
Paylaş
Ocak 12
13:23 2022

12 yıllık aradan sonra Maserati, motorsporlarında büyük bir organizasyona geri dönüş yapacağını duyurdu. Spor otomobil üreticisi, 2023 yılında Formula E sezonunda yarışacağını açıkladı. Bu kararla birlikte Maserati, Formula 1’de mücadele eden Ferrari ve Alfa Romeo’dan önce elektrikli seride yarışan ilk İtalyan marka olacak. Maserati, Formula E’nin markanın elektrikli araçları gelişimine ve satışların artmasına katkı sağlayacağını düşünüyor. Bu yıl Grecale SUV ve yeni GranTurismo’yu tanıtacak olan Maserati, her iki modelin de elektrikli versiyonlarını sunmayı planlıyor.

Bununla birlikte marka, MC20’nin de elektrikli versiyonu geliştirme aşamasında. Maserati’nin elektrikli MC20’nin lansmanını Formula E aracı ile birlikte yapması bekleniyor. BMW ve Audi’nin ayrıldığı Formula E’den bu sezon da Mercedes çıkış yapacak. Bununla birlikte Maserati’nin 2023’te yarışacağı markalar Porsche, Jaguar, Nissan, DS, Nio ve Mahindra olacak. McLaren’in de Formula E’ye giriş yapmayı düşündüğü biliniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!