Auto Ajans

Haberler

Yarışçı Lamborghini

Yarışçı Lamborghini
Paylaş
Kasım 19
07:00 2020

Lamborghini’nin yarış aracının yola aktarılmış yeni modeli tanıtıldı. İtalyan üreticinin Super Trofeo EVO ve GT3 EVO gibi yarış araçları baz alınarak üretilen yeni modeli Lamborghini Huracan STO (Super Trofeo Omologata) tanıtıldı. Lamborghini, Huracan STO’yu yol için tasarlanmış bir yarış otomobili olarak tanımlıyor. Yine yüksek performans odaklı Huracan Performante’nin varisi olan Huracan STO, yol için kullanımı yasal olacak şekilde pistlere özgü birçok detaya sahip. Huracan Evo üzerine yapılan STO, arkadan itişli olarak sunuluyor. Ayarlanabilir arka kanat, arka kaput üzerindeki hava girişleri, yüksek performans için ayarlanan fren soğutma sistemi gibi özellikler otomobili her yerde daha hızlı yapıyor.

Yerini aldığı Performante’den yaklaşık 45 kg daha hafif olan STO’nun gövdesinin yüzde 75’i karbonfiberden oluşuyor. Ayrıca magnezyum jantlar ve yüzde 20 daha hafif ön cam Huracan STO’yu daha hafif yapıyor. 5.2 litre V10 atmosferik motoru 640 beygir güç ve 565 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanması 3 saniye olan aracın; 100-0 km/s frenleme performansı da 30 metre olarak açıklandı. Lamborghini Huracan STO’nun teslimatlarının önümüzdeki yıl bahar aylarında başlanacağı ifade ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!