Auto Ajans

Haberler

2 bin beygirlik elektrikli Estrema

2 bin beygirlik elektrikli Estrema
Paylaş
Mayıs 21
07:00 2021

2 bin beygirlik elektrikli hiper otomobillere bir yenisi daha katıldı. Lotus Evija, Rimac C_Two ve Pininfarina Battista’nın ardından yeni İtalyan şirket Automobili Estrema’dan süper sporcu geldi. Ekstrem hızlı anlamına gelen Estrema Fulminea modelini üreten Estrema, 2007’de Fisker kurucu ortaklarından Gianfranco Pizzuto tarafından kuruldu. Estrema Fulminea’yı sıra dışı yapan ise yenilikçi hibrit bataryası. Bu araç, katı hal batarya hücrelerini ultra kapasitörlerle kombine ediyor. Ultra kapasitörler ön aksın yakınına yerleştirilirken, daha büyük katı hal lityum iyon batarya yolcu hücresinin hemen arkasında yer alıyor.

Sonuç olarak 100 kWh’lık hibrit batarya büyük bir enerji yoğunluğuna karşın sadece 300 kg ağırlığında oldu. Aracın ağırlığının 1.500 kg civarında olduğu ifade ediliyor. 2 bin 40 beygirlik araç yenilikçi teknolojisiyle 0’dan 320 km/s’ye 10 saniyeden daha kısa sürece çıkabiliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!