Auto Ajans

Haberler

Kampanya 2. eli daha da canlandırdı

Kampanya 2. eli daha da canlandırdı
Paylaş
Haziran 09
09:12 2020

Kamu bankalarının normalleşme sürecine geçiş ve ekonomik hayatın canlanması için hayata geçirdiği kredi paketleri, otomotiv sektörünü hareketlendirdi. Haftasonu özellikle showroom, web ve telefon trafiğinde yoğunluk yaşanırken, 2. el piyasası da bu rüzgardan olumlu etkilendi. Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, kamu bankalarının 2. el araca uyguladığı düşük faizli kredi kampanyasının etkilerinin hemen görüldüğünü belirterek, “Hafta sonu inanılmaz bir yoğunluk yaşandı. İkinciyeni.com’a girenlerin sayısında yüzde 90’lık artış oldu. Aynı şekilde piyasada, galerilerde araç kalmadı” diye konuştu. Yüzde 0.82’lik faizin 2. elde bugüne kadar görülen en düşük oran olduğunu belirten Ayyıldız, tüketicilerin satın alma kararını pozitif yönde etkilediğini kaydetti.

Talebin artmasıyla birlikte fiyatların da yükseldiğine dikkat çeken Emre Ayyıldız, sadece hafta sonu yüzde 3’lük artış gözlemlediklerini söyledi. Ayyıldız, “Mayıs’ta yüzde 8.4’lük bir artış olmuştu. Fiyatlardaki yükselişin devam edeceğini öngörüyoruz. Tatil sezonunun açılması, salgın dolayısıyla kişilerin kendilerini daha izole ettiği ulaşım alternatiflerinin tercih etmesi ve kamu bankalarının düşük faizli kredi kampanyası 2. eldeki canlılığı daha da artıracaktır” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!