Auto Ajans

Haberler

2020 tahmini 750 bin adede çıktı

2020 tahmini 750 bin adede çıktı
Paylaş
Ekim 11
21:13 2020

Otomotiv satışlarının; ÖTV düzenlemesi, kurdaki yükselişlere bağlı otomobile gelen zamlar ve kredi faizlerinin yükselmesine rağmen, yıl sonuna kadar yüksek temposunu sürdürmesi bekleniyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) bir kez daha yıl sonu tahminlerini yukarı yönlü revize etti. ODD’nin üye markalarla yaptığı ankete göre, toplam pazarın bu yıl 700-750 bin adet seviyesinde çıkması bekleniyor. Temmuz ayı sonunda bu tahmin 650-700 bin adetti.

Yıl başında 600 bin adetlik öngörü yapılırken, pandemi döneminde bu rakam 500 bin adede düşürülmüştü. Mayıs’ta pazarın yukarı yönlü ivmelenmesiyle Haziran sonunda beklentisini 600-650 bin adede yükseltmişti. Böylece yılbaşından bu dört kez revizyona gidilmiş oldu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!