Auto Ajans

Haberler

2021 elektriklilerin yılı

2021 elektriklilerin yılı
Paylaş
Ocak 11
06:50 2021

Mercedes-Benz, yeni yılda premium segmentte elektrikli araçlara ve dijital dönüşüme öncülük etmeyi hedefliyor. Geçen yıl GLB, GLA, E-Serisi, S-Serisi ve merakla beklenen elektrikli EQC’yi pazara sunan Mercedes-Benz, 2021’de ürün gamını yenilemeye devam edecek. Şirket, elektrikli EQ markası altında sunulan yeni EQA, EQS ve yeni C-Serisi ile yeniliklerini sürdürecek. Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, 2020’yi 15 bin 617 adet satışla kapatarak 2019’a göre yüzde 58 büyüyerek kapattıklarını söyledi.

Mart’tan itibaren Türkiye’de etkilerini gösteren pandemi koşullarına rağmen yeni model lansmanlarını aralıksız sürdürdüklerini ve dijitalleşme alanında önemli yeniliklere imza attıklarını ifade eden Bekdikhan, “Bu konuda sektörün en başarılısı olduğuna inandığımız bayi ağımız ve marka tutkunu çalışanlarımız en önemli destekçilerimiz oldu. Yeni GLB ile kompakt sınıftaki çeşitliliğimizi daha da genişlettik. Yeni teknoloji ve ürün markamız EQ altında sunulan, tamamen elektrikli ilk Mercedes-Benz modelimiz EQC ile birlikte elektrikli alandaki değişim sürecini başlattık. Aralık ayında markamızın amiral gemisi yeni S-Serisi’nin satışa sunulması sayesinde, müşterilerimizi daha önce deneyimlemedikleri yenilik, güvenlik, konfor ve kalite ile buluşturduk” dedi.

Yeni C-Serisi geliyor

Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz’in yeniliklerini yıl boyunca aralıksız sürdürmeyi planladıklarının altını çizerek şu bilgileri verdi: “EQ markamız altında satışa sunacağımız ikinci modelimiz olan tamamen elektrikli EQA modelimizi ilk çeyrekte satışa sunmayı planlıyoruz. Markamızın elektrikli yolculuğuna, teknoloji ve lüksün kombinasyonu olan EQS modelimiz ile yılın üçüncü çeyreğinde devam edeceğiz. Bu modellerimizin katkısıyla premium binek otomobil markaları arasında elektrikli mobilitede çeşitliliği artırırken, Türkiye pazarında önemli yere sahip olan yeni Mercedes-Benz C-Serisi’nin de bize katkı sağlayacağını öngörüyoruz. Bu yeni modellerimiz haricinde mevcut araçlarımızda farklı donanım, motor ve çekiş opsiyonları da sunarak müşterilerimizin değişen beklentilerini karşılayacağız.” 

Yeni V-Serisi ilk çeyrekte satışta

Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz de hafif ticari araç pazarında 2020’de toplam 5 bin 175 adetlik satış gerçekleştirdiklerini belirterek, “2019’da pazara sunduğumuz Sprinter, 2020’de de minibüs kategorisinin en fazla satılan aracı oldu. Ağustos 2020’de Türkiye’de satışa sunduğumuz Vito modelimizi de dahil ettiğimizde 9 kişilik araç kategorisinin en fazla satılan aracı olarak 2020 yılını tamamladık. Pandeminin etkisiyle yolcu taşımacılığı sektöründe araç stoklarının yenilenmesi ve sosyal mesafe önlemleri nedeniyle müşterilerimiz filolarını gençleştirmeyi sürdürdüler. 2021’de mevcut durumun pandeminin seyrine göre devam edeceğini öngörüyoruz” değerlendirmesini yaptı. Akdeniz, Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar olarak 2021 yılındaki en önemli yeniliklerini V-Serisi olacağını belirterek, aracın yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacağını belirtti.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Çip krizinin etkileri Türkiye otomotiv sektöründe iyice hissedilmeye başlandı.

📌Ford Otosan, her yıl yaz aylarında planlı bakım ve yeni yatırımlar için üretime vereceği arayı öne çektiğini açıkladı.

📌Gölcük fabrikasında üretime 2 ay verildi.

http://www.autoajans.com/golcukte-uretim-2-ay-duracak

🚘Fiat, elektrikli modeli New 500'ün ticari versiyonunu pazara sunacak.

🚘İkonik modelin merakla beklenen ticarisi, emisyon sınırlaması olan şehirlerde hayatı kolaylaştıracak.

http://www.autoajans.com/elektrikli-500un-ticarisi-geliyor

📌Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya fabrikasına yıl sonu kadar 2 bin 500 sözleşmeli personel alacak.

📌6 ay sonunda uygun görülen çalışanlara kadro yapılacak.

http://www.autoajans.com/2-500-kisiyi-ise-alacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!