Auto Ajans

Haberler

2022 Tesla yılı olacak

2022 Tesla yılı olacak
Paylaş
Aralık 20
07:00 2021

Otomotiv endüstrisinin karşılaştığı tüm zorluklara ve pandemiye rağmen vites düşürmeyen Tesla, 2022’de daha hızlı büyüyecek. Marketwatch’ın analizinde, Tesla için önümüzdeki yılın çok yoğun geçeceği belirtildi. Tesla’nın yeni fabrikaları hayata geçirmesi ve Cybertruck modelini sunmaya başlamasıyla birlikte marka yine adından söz ettirecek. Wall Street’te ortak görüş, Tesla’nın kârını yüzde 40’tan daha fazla artıracağı yönünde. Çip krizini geleneksel üreticilerden çok daha iyi yöneten Tesla için çok güçlü bir marka ifadesi kullanılırken, sektörde birçok ilke imza attıkları kaydedildi. Tesla’nın üretim tekniklerinin, gelecek yıllarda rakiplere karşı çok daha büyük bir avantaj sağlayacağı da belirtildi. Tüketicilerin Tesla’ya daha fazla ilgi göstereceği ve yeni üretim tesisleriyle satış adetlerinin yükseleceği yorumları yapıldı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!