Auto Ajans

Haberler

2024’e neler damga vuracak?

2024’e neler damga vuracak?
Paylaş
Şubat 06
13:00 2024

Yılın henüz başlarındayız ancak şimdiden otomotiv dünyasının oldukça hareketli günler geçireceği hissediliyor. 2024 yılına damgasını vurmaya hazırlanan birçok konu var. Hiç kuşkusuz dünyanın gözü Çinliler’de olacak. Türkiye’de otomotiv pazarının daralması beklenirken, elektriklide büyük rekabet yaşanacak. Güçlü markaların pazara girecek olması, yeni modeller ve hızlanan altyapı yatırımları, voltajı yükseltecek. En önemlisi 3 yıl sonra ‘normalleşecek’ piyasada rekabet daha fazla öne çıkacak.

Yeni yılda gündem çok yoğun, liste o kadar uzun ki. Ejderha Yılı’nda Çinliler Avrupa’da hızla yayılmaya devam edecekler mi, kimler yapay zekada öne çıkacak, 2024 online satışta kırılma yılı mı, enerji devlerinde dönüşüm nasıl oluyor, EV satışları destek olmadan yeniden hızlanır mı, içten yanmalı yasağı ertelenir mi, Türkiye elektriklide AB’yi yakalar mı, Trump teşvikleri kaldırır mı? Auto Ajans, Şubat ayı raporunda gündeme damga vuracak trendleri masaya yatırdı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!