Auto Ajans

Haberler

25 yılın en heyecanlı deneme sürüşü…

25 yılın en heyecanlı deneme sürüşü…
Paylaş
Kasım 25
08:05 2022

Togg’un akıllı cihaz olarak tanımladığı C-SUV modelini Gemlik Kampüsü’ndeki 1.6 km’lik test pistinde test ettim. Kullandığım araç 400 beygir güç üreten, iki elektrikli motora ve 500 menzile sahip en üst versiyondu. Kısa süreli testte Togg’un gücünü hissedebildim. Birçok elektrikli araç kullanan bir gazeteci olarak Togg’un performansı tatmin edici. 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniye gibi sürede gerçekleşiyor. Yan dikiz aynaları kameralı olması hayatı kolaylaştırıyor. Ancak iniş-binişte çarpmamak için biraz  dikkat etmek gerekiyor.

Vestel imzasını taşıyan 13 inçlik gösterge ve 29 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence ekranı, fonksiyonel. Yolcular buradan film seyredip, sosyal medyaya girebilecek. Sürücünün gözü 2 saniyeden fazla o tarafa kaydığında kamera devreye girip güvenlik amacıyla ekranı kapattığını ekleyeyim. Direksiyon simidi biraz daha modern ve ufak olabilirmiş. Sürüş modu, vites düğmeleri de daha kolay kullanım sunabilir. Hiç kuşkusuz Togg üzerinde Mart 2023’e kadar ufak güncellemeler yapılacaktır. Yüzlerce otomobilin lansmanına katılan 25 yıllık otomotiv gazetecisi olarak Togg’un test sürüşünün beni farklı heyecanlandırdığını belirtmeliyim…

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!