Auto Ajans

Haberler

261 beygirlik yarışçı Yaris

261 beygirlik yarışçı Yaris
Paylaş
Ocak 24
09:55 2020

Toyota, motorsporlarından elde ettiği deneyimle yeni bir spor otomobil geliştirdi. Yeni Yaris’in jenerasyonunun en performanslı modeli olacak GR Yaris, 261 beygir güç ve 360 Nm tork üreten üç silindirli 1.6 litre turbo motora sahip. 2020’nin ikinci yarısında yollara çıkacak olan GR Yaris, sadece 6 ileri manuel şanzıman seçeneğiyle sunulacak. Gövdesinde hafif malzemelerin kullanılmasının yanı sıra alüminyum kaput, kapılara ve bagaj kapağına sahip GR Yaris’in ağırlığı 1.280 kg’de tutuldu. 0-100 km/s hızlanmasını 5.5 saniyede tamamlayan GR Yaris’in maksimum hızı elektronik olarak 230 km/s ile sınırlandırıldı.

GR-FOUR dört çekerle desteklendi

GR Yaris’in performansı yeni GR-FOUR dört çeker sürüş sistemiyle destekleniyor. Sistem hafif olmasının yanı sıra her bir tekerleğe iletilen gücü optimize edecek şekilde ayarlandı. GR-FOUR sürüş sistemi, ön/arka tork dağılımı tamamen öne veya tamamen arkaya aktarabilecek özelliklere sahip. GR Yaris kullanıcıları, daha fazla performans için opsiyonel olarak sunulacak Pist Paketi’ni de satın alabilecek. Bu paketle birlikte ön ve arka aksta Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel, performans odaklı süspansiyon ve 18 inç alaşım jantlar geliyor. Torsen diferansiyel, sağ ve soldaki tekerlekleri de ayırarak daha doğal araç kontrolü sağlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘SUV modasına küçük Smart da uydu.

🚘Mercedes-Benz ve Geely ortaklığında geliştirilen Smart SUV'un konsepti Eylül'de tanıtılacak.

http://www.autoajans.com/smart-suv-icin-geri-sayim/

🚘Porsche elektrikli otomobil dünyasında popüler olan Taycan modelinin yeni versiyonları üzerinde çalışıyor.

🚘Cross Turismo'dan sonra coupe ve cabrio Taycan gündemde.

🚘Yeni nesil Macan da elektrikli olacak.

http://www.autoajans.com/ustu-acik-taycan-mi-geliyor

🚘Mercedes-Benz, sıfırdan tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk modeli EQS'nin teaser'ını paylaştı.

🚘EQS özellikleriyle S-Serisi'nn elektrikli versiyonu olmaktan daha ileriye gitmeyi amaçlıyor.

http://www.autoajans.com/eqs-s-serisini-ileriye-tasiyacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!