Auto Ajans

Haberler

3 yılda 10 binler kulübüne girecek

3 yılda 10 binler kulübüne girecek
Paylaş
Ağustos 07
07:00 2023

Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen MG, yeni nesil elektrikli otomobilleriyle tarihinin en güçlü dönemini yaşıyor. 2.5 yıl önce Türkiye pazarına giriş yapan MG, Temmuz’da 1.820 adetlik satışa imza atarken, elektrikli modeller öne çıktı. MG, toplam satışının yüzde 41.64’ünü elektrikli modelleriyle gerçekleştirdi. Bu satış rakamı MG’ye Temmuz ayının en çok tercih edilen elektrikli otomobil markası unvanını kazandırdı. MG, yılın ilk 7 aylık döneminde toplam 5 bin 94 adetlik satış gerçekleştirdi. Markanın 7 ayda sattığı her 3 otomobilden biri elektrikli araçlardan oluştu. Ocak-Temmuz 1.697 adet elektrikli MG modeli satılırken, bu rakamla marka pazardan yüzde 12.59 pay alarak zirvede yer aldı.

32 deneyim noktasına ulaşacak

Yılbaşından bu yana performanslarının aydan aya artarak devam ettiğini söyleyen Doğan Trend Otomobil Markaları Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “Tedarikte yaşadığımız sorunları aşıp bu alandaki gücümüzü artırdık ve önemli satış rakamlarına imza atmaya başladık. Temmuz ile birlikte elektrikli araç pazarında liderliği elimize aldık. Tedarikte elde ettiğimiz gücü devam ettirerek bu liderliği sürdürülebilir bir hale getirmek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bir taraftan da müşterilerimize sunduğumuz hem satış hem de satış sonrası hizmetlerinde kaliteyi en üst seviyede tutmak için Türkiye genelinde bayi yatırımlarımız devam ediyor. Sene sonuna kadar MG deneyim noktalarımızın sayısını 32’ye çıkaracağız” dedi.

Marvel R bu ay satışa çıkıyor

İlk 7 ayda MG satışlarının 5 bin adedin üzerine çıktığına işaret eden Soysal, şu bilgileri verdi: “Geçen yılı toplamda 1.627 adet araç satışıyla tamamlamıştık. İlk 7 ayda ise geçen yılın toplamından 3 kat fazla araç satışı gerçekleştirdik. Yılbaşında 2023 toplamında 5 bin adetlik satış hedefi koymuştuk. Henüz yılın ilk 7 ayında bu hedefi de aşmayı başardık. Yıl sonu için hedefimizi ikiye katlayarak 10 bin adedin üzeri olarak revize ettik. Bu rekorlara ulaşmada en önemli gücümüz birbirinden iddialı elektrikli modellerimiz oldu. İlk 7 aylık dönemde en çok satan elektrikli modelimiz 968 adetle MG4. Onu 724 adetlik satış rakamıyla MG ZS EV modeli takip etti. Ağustos’ta Marvel R modelinin de satışına başlayarak elektrikli araç pazarındaki iddiamızı daha da artıracağız.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!