Auto Ajans

Haberler

4 modelle yeni hamle

4 modelle yeni hamle
Paylaş
Nisan 25
13:31 2019

Avrupa’da van ve elektrikli hafif ticari araç pazarının lideri Renault Grubu, yeni model atağıyla piyasadaki ağırlığını artırmayı hedefliyor. Marka 4 yeni modelini Master, Trafic, pick-up Alaskan ve elektrikli Kangoo Z.E.’nin sır perdesini kaldırdı. Gelin kısaca yeni modellerin özelliklerine bir göz atalım…


Yeni ürünleri Renault Grubu Tasarım Direktörü Laurens van den Acker ile
Renault-Nissan Hafif Ticari Araç İttifak Kıdemli Başkan Yardımcısı Denis Le Vot tanıttı.

Yeni Renault Masterdaha geniş ve güçlü yeni ön kısım ile birlikte tamamen yeniden tasarlanan bir iç tasarıma da sahip. Arka Görüş Destek Sistemi ve Yan Rüzgar Destek Sistemi gibi yeni sürüş yardım desteklerini araç 180 beygirlik daha güçlü ve verimli motoru ile dikkat çekiyor. Yeni Master’ın, aynı zamanda yüzde 100 versiyonu da bulunuyor. Yeni Renault Trafic, yeni motorları ve otomatik şanzımanın yanı sıra yeniden tasarlanmış bir van olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Trafic’in Combi, Bus ve SpaceClass yolcu taşıma versiyonları da bulunuyor. Yeni Alaskan daha fazla dayanıklılık ve maksimum güvenlik sağlayan yeni özellikleriyle güçlü tasarımını koruyor. Kaslı pick-up ayrıca 1.1 tona çıkarılmış yük kapasitesi sunuyor. Kangoo Z.E. Konsept, ürün gamında 2020’den itibaren satışa sunulması planlanan yeni nesil Kangoo’nun çizgilerini taşıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!