Auto Ajans

Haberler

4 Serisi Cabrio için sipariş alıyor

4 Serisi Cabrio için sipariş alıyor
Paylaş
Haziran 07
11:37 2021

Yeni BMW 4 Serisi Cabrio, Türkiye’de ön siparişe açıldı.  Yeni BMW 4 Serisi Cabrio, 258 beygir güç üreten 2.0 litrelik TwinPower Turbo benzinli motorla donatıldı. Otomobile ilk bakışta böbrek ızgaraları, büyük hava girişleri, ince farlar, öne doğru alçalan kaput dikkati çekiyor. Yeni BMW 4 Serisi Cabrio’nun yenilenen tavanı, hem görsel hem de teknik açıdan öne çıkıyor. Hard top tavanın işlevselliği ve konforu, kumaş tavanın klasik sportif tasarımıyla bir araya geliyor. Soft top tavan, düz tasarımıyla aerodinamiğe katkı sağlarken, daha hafif yapısıyla da otomobilin performansını artırıyor. Bu özellik sayesinde içerideki yol ve rüzgar gürültüsü önemli ölçüde azalıyor, soğuk havaya karşı yalıtım sağlanabiliyor. 50 km/s hızla yol alırken 18 saniye içerisinde tavan açılıp kapanabiliyor.

Tavan açık şekilde yol alırken konfor ve sürüş keyfini maksimuma çıkarmak için 4 Serisi Cabrio’da sürücüler için çok sayıda birçok donanım düşünülmüş. Standart olarak sunulan rüzgar koruyucusu kabin içerisindeki hava akışını dikkatlice yönlendirirken, tavan kapalı olduğundaysa kolaylıkla çıkarılabiliyor. Yine standart olarak sunulan ön koltuk başlıklarına entegre boyun ısıtıcıları, düşük dış sıcaklıklarda konfor hissini artırıyor.

Fren müdahaleli çarpışma uyarısı

Türkiye’de Edition M Sport donanımla satışa sunulacak 4 Serisi Cabrio’da; 12.3 inç tamamen dijital gösterge paneli ve 10.25 inç bilgi-eğlence ekranını içeren BMW Live Cockpit Professional, Apple CarPlay ve Android Auto fonksiyonlarına sahip akıllı telefon arayüzü, kablosuz şarj sistemi, ısıtmalı direksiyon ve 16 hoparlörlü üst düzey Harman/Kardon ses sistemi standart olarak yer alıyor. Yeni 4 Serisi Cabrio, önceki nesline kıyasla çok daha geniş bir sürücü destek sistemine sahip. Park mesafe kontrolü ve otomatik park fonksiyonu, geri sürüş asistanı, fren müdahaleli ön çarpışma uyarısı, direksiyon destekli şerit dönüşü dahil şeritten ayrılma uyarısı ve kör nokta uyarılı şerit değiştirme asistanı standart olarak sunuluyor. Otomobilin fiyatı 1 milyon 290 bin TL’den başlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!