Auto Ajans

Haberler

4 yılda 30 yeni model

4 yılda 30 yeni model
Paylaş
Nisan 22
16:07 2019

Türkiye’yi yatırım radarına alan Skoda, 22 milyonuncu aracını banttan indirerek 124 yıllık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı. Üretilen kırmızı renkli Kodiaq GT modeli, Skoda markasının üretime başladığı 1905 yılından bu yana 22 milyonuncu aracını temsil ediyor. Sadece 5 yılda 124 yıllık tarihinin 4’te 1’inden daha fazlasını satmayı başaran Skoda, istikrarlı yükselişini tüm hızıyla sürdürüyor. 1991 yılında, 1905’ten bu yana 5 milyon aracını satmayı başaran marka, her geçen yıl ürün gamını da genişleterek adından daha fazla söz ettirmeyi başardı.

Son dönemde üretim kapasitesini de artıran Skoda, büyüme stratejisi kapsamında 2022’nin sonuna kadar 30’dan fazla yeni model tanıtmayı amaçlıyor. Bu yeni modellerin 10 tanesi de elektrikli versiyonlar olacak.

2014’ten itibaren her yıl 1 milyondan daha fazla satış gerçekleştiren Skoda, aynı zamanda büyüme stratejisinin bir parçası olarak verimli bir uluslararası üretim ağı kurdu. Şu anda 9 farklı ülkede toplam 16 fabrikada üretim yapan marka, 22 milyonuncu aracını ise, markanın en büyük pazarı olan Çin’de banttan indirdi. Çin pazarına 12 yıl önce giriş yapan Skoda, ülkeye özel modellerle de kısa zamanda önemli bir gelişim elde etti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!