Auto Ajans

Haberler

435 beygirlik MG4 XPOWER geliyor

435 beygirlik MG4 XPOWER geliyor
Paylaş
Temmuz 14
17:38 2023

MG, tamamen elektrikli hatchback modeli MG4’ün XPOWER isimli yüksek performanslı versiyonunu seri üretime alacağını açıkladı. MG4 Electric XPOWER, 320 kW (435 beygir) güç ve 600 Nm tork üreten çift elektrikli motoruyla bugüne kadar üretilen en güçlü seri üretim MG otomobili unvanını alacak. Otomobil 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede tamamlıyor. “XPOWER” fren kaliperleri, çift renkli siyah tavan, yeni 18 inçlik alaşım jantlar ve cilalı süslemelere ek olarak özel ve MG tarihinde önemli bir yere sahip “Hunter Green” renk seçeneğini de içeriyor.

Yeni model, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle 2023’ün son çeyreğinden itibaren Türkiye yollarına çıkacak. Yeni Dinamik Viraj Kontrol Sistemi, ilk kez bir MG’de kullanıma sunuluyor. Bu sistem, kilitli bir elektronik diferansiyele ve Akıllı Motor Kontrolü’ne sahip. Sistem, dört tekerleğin her biri arasında tork yönlendirmesi yaparak, farklı sürüş koşullarında maksimum tutuş dengesi sağlıyor. MG’nin mühendislik ekibi, rejeneratif fren yazılımını da uygun koşullarda tek pedallı sürüşe izin verecek şekilde yeniden kalibre etti. Artırılmış fren gücü sayesinde MG4 XPOWER, 100-0 km/s durma mesafesini sadece 33.9 metrede gerçekleştiriyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!