Auto Ajans

Haberler

50 binlik satışla gözü 6’ncılıkta

50 binlik satışla gözü 6’ncılıkta
Paylaş
Şubat 11
13:49 2021

Opel Türkiye, 2021 yılı için iddialı hedefler belirledi. Opel 50 bin adedin üzerinde satışa ulaşarak markalar sıralamasında 6’ncılığa ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefte yenilenen SUV modelleri ve hafif ticari araçta yapacağı atılım etkili olacak. Binek otomobil tarafında model atağı yeni Crossland ile başlarken, Haziran’da yeni Mokka ve son çeyrekte yeni Grandland ile sürecek. Opel Türkiye, Combo Life, Combo Van, Vivaro Cargo ve Zafira Life ile de hafif ticari araç müşterilerine ulaşmayı planlıyor. Opel Türkiye, elektrikli araç tanıtımlarına da Eylül’de start verecek. Şirket 2022 yılında da elektrikli Mokka ile elektrikli Corsa’yı tüketicilerle buluşturacak.

Opel Türkiye modellerinde kullandığı yeni tasarım dilini ve yeni kurumsal kimliğini dijital lansman ile tanıttı. Opel’in yeni kurumsal kimliğini ve bunun ilk örneği olan yeni Opel Crossland’i değerlendiren Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Dünyamız değişiyor. Hayatlarımızı sadeleştirdiğimiz ve özümüze döndüğümüz bir dönem yaşıyoruz. Opel olarak biz de özümüze dönüp daha saf ve yalın bir marka oluyoruz, tamamen yenileniyoruz. Müşterilerimiz 2021’den itibaren daha modern bir Alman markası ile karşılaşıyor olacak. Artırdığımız müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini, yapılacak olan dijitalizasyon ve yenilenen marka kimliği yatırımlarıyla 2022 sonuna kadar tüm bayilerimizde devreye alacağız” değerlendirmesini yaptı.

Sattığı iki araçtan biri SUV olacak

Girgin, yeni Crossland’in Opel’in yenilenen yüzünün Türkiye’deki ilk temsilcisi olduğu için büyük önem taşıdığının altını çizdi. Opel’in Türkiye’de satacağı her iki araçtan birinin SUV segmentinden olmasını hedeflediklerini belirten Girgin, “Ocak ayında segmentinin lideri olan yeni Opel Crossland, bu hedefimiz doğrultusunda markamızın önemli oyuncularından biri olacak. SUV sınıfında ilk 5 markadan biri olmayı istiyoruz. Bu yıl yeni Crossland’den 10 bin adet satarak, B-SUV’da yüzde 15 pazar payı almayı hedefliyoruz” dedi.

Hedef yüzde 6.6 pazar payı

2021’e önemli hedeflerle girdiklerini vurgulayan Alpagut Girgin, şunları aktardı: “2020’de zaman zaman tedarikte sıkıntı yaşasak da 35 bin adetlik satış hedefimizi tutturduk. Binek otomobilde yüzde 20, hafif ticaride yüzde 30’luk büyüme yakaladık. Markalar sıralamasında 3 basamak çıkarak 7’inci oldu. Geçtiğimiz yıl uyguladığımız başarılı stratejilerin gerçek sonuçlarını 50 bin adet üzerinde satış ve yüzde 6.6 pazar payı ile 2021 yılında taçlandıracağız. Bu sayede marka sıralamasını altıncı olarak tamamlamayı planlıyoruz.” 

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Ford, Transit’in 5 ton azami yüklü ağırlığa sahip kamyonet ve van versiyonlarını satışa sundu.

📌Yeni 5 tonluk Transit'ler ileri güvenlik ve sürücü teknolojileri ile donatıldı.

http://www.autoajans.com/golcuklu-transitin-en-guclusu/

🚘VW, 2030'da Avrupa'da satışlarının % 70'ini ID ürün gamının oluşturacağını açıkladı.

🚘Marka Golf, Tiguan, Passat ve T-Roc modellerinin yeni neslinde plug-in hibrit seçeneği de sunacak.

http://www.autoajans.com/satislarin-yuzde-70i-elektrikli-olacak

🚘Hyundai bu ay İzmit fabrikasındaki bantlardan Bayon'u indirmeye başlayacak.

🚘B-SUV, Mayıs'ta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Hyundai ön talep toplamaya başlarken, 1.000'den fazla müşteri Bayon'u sordu.

http://www.autoajans.com/izmitli-bayon-gelmeden-talep-yagdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!