Auto Ajans

Haberler

Yakup Sabancı, Garage kuruyor

Yakup Sabancı, Garage kuruyor
Paylaş
Ağustos 24
08:00 2020

Yakup Sabancı’nın 1990 yılında Brisa lastik bayi olarak kurduğu Birlas Motorsporları Otomotiv, küresel salgın sürecinde ilk büyük atağını başlattı. Şirket, Birlas Garage çatısı altında Türkiye çapında 50 servis noktası ile çalışacak. Birlas Garage temsilcileri 50’ye yakın noktada otomobil ile motosikletlere lastik değişiminden, kaporta boya bakımı ve hasar tamirine kadar geniş bir yelpazede hizmet verecek. Temelleri 1990 yılına uzanan Birlas bünyesinde yapılanan Birlas Garage, Türkiye çapında yeni bayilerle büyüme kararını hayata geçiriyor. Otomobil, SUV ve motosiklet bakım hizmeti veren Birlas Garage hizmet noktası sayısının yıl sonunda 50, 2021 sonunda ise 100’e ulaşması hedefleniyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen bayi adaylarıyla birlikte İstanbul’da biraraya gelen Birlas yönetimi, hedeflerini paylaştı. Toplantıya Aksigorta, Kale Balata, Yavuzsan Fren Diskleri, Lubex Motor Yağları gibi iş ortakları ile birlikte 50’ye yakın servis katıldı. 

Toplantının açılışında konuşan Birlas Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı, Mart ayında planlanan buluşmanın pandemi nedeniyle bu tarihe ertelendiğini belirterek, “Burada sizleri görmek bizi çok mutlu etti. Otomotivde çok iyi birikim sahibiyiz. Bunu işlerimize yansıtmak, birlikte işlerimizi büyümek istiyoruz. Verimli işbirlikleri oluşturmak için buradayız. Birlas Garage’ı Türkiye’de birçok şehirde oluşturmak hedefindeyiz” dedi.

Herkesin kazanacağı bir yapı oluştu

Birlas Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ da uzun yıllardır devam eden uluslararası markaların temsilciliği, mekanik bakım hizmeti, filolara lastik temini gibi konularda oluşan birikimle Birlas Garage’ın doğduğunu, ardından bunu yaygın hale getirmek için çalışmaların başladığını ifade etti. Şirket olarak alınan kararla birlikte farklı bir dönemin başladığını kaydeden Demirdağ, şöyle devam etti: “Müşteri var, Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren bağımsız servisler var, şimdi biz bu birikimi Birlas çatısı altında güçlü bir iş birliği ile yeni bir sayfaya taşımak istiyoruz. Bu anlamda güvenle geleceğe bakıyoruz. Herkesin kazanacağı bir yapı oluşturmak istiyoruz.”

Trafik sigortasından 18 milyar TL

Toplantıda sigorta sektörü hakkında bilgiler veren Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya, 2019 yılında sigorta sektörü içerisinde 9.5 milyar TL primin kaskodan elde ettiğini, trafik branşının 18 milyar TL’ye ulaştığını kaydetti. Kasko içerisinde yaklaşık 900 milyon TL ile Aksigorta’nın yüzde 9 pazar payı elde ettiğini söyleyen Akkaya, “Sektörde ilk 3 konumunda olan Aksigorta’ya ayda 25 bin hasar ihbarı geliyor. Geçen yıl servislere 350 milyon TL ödeme gerçekleştirdik. Bunun ise 38 milyon TL kısmı özel servislere yapıldı. Aksigorta olarak anlaşmalı servis sayımız 1.043. Bunun 271 adedi yani yüzde 26’sı özel servislerden oluşuyor” şeklinde konuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Toyota Gazoo Racing hafta sonu yapılacak seyircisiz Le Mans 24 Saat yarışlarının heyecanını dijitale taşıdı. Platformda 360 derece video turları yapılacak, takımın hazırlıklarını izlenebilecek, efsane yarışların nefes kesen sahneleri seyredilebilecek. http://www.autoajans.com/le-mans-heyecanini-online-yasatacak

Otomotiv şirketleri, AB'nin 2030'da ortalama CO2 emisyon oranını yarı yarıya düşürülmesi talebine karşı çıktı. Salgından ağır hasar alan üreticiler, kriter hedefini tutturmak için ciddi yatırım gerektiğini ancak durumlarının buna izin vermediğini savundu. http://www.autoajans.com/ureticiler-abden-sikayetci

Yerli üretime Brisa desteği! Brisa'nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik, aküden sonra hava, polen, yağ ve yakıt filtreleri ile yeni yedek parça ürünlerini pazara sundu. Brisa, yeni ürünlerle satış sonrası hizmetlerde yerli üretime de destek sağlıyor. http://www.autoajans.com/otopratikin-yedek-parca-gami-buyudu/

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!