Auto Ajans

Haberler

5’inci nesil Prius 2023’te geliyor

5’inci nesil Prius 2023’te geliyor
Paylaş
Kasım 16
13:10 2022

Toyota, dünyanın ilk seri üretim hibriti olarak 1997 yılında tanıttığı Prius’un yeni neslini tanıttı. Yeni Prius’un dünya prömiyerini yapan Toyota, daha fazla detayı önümüzdeki günlerde açıklamaya hazırlanıyor. Yeni Prius’un 2023’ün ilk yarısında yollara çıkması bekleniyor. Yeni Prius plug-in hibrit formuyla gösterildi ve kombine gücü artık 122 beygirden 223 beygire çıktı. 2.0 litre benzinli motoru ve elektrik motorunu kombine eden araçta yakıt verimliliğinin ve performansın arttığı açıklandı. TNGA platformunun güncellenmiş halini kullanan Prius’un dinamik olarak da daha iyi sürüşe sahip olacağı iddia ediliyor.

Yeni 13.6 kWh kapasiteli batarya ile elektrikli sürüş süresinin, önceki modele göre yüzde 50 arttığı ifade edildi. Toyota, henüz şarj sürelerini ve menzil detaylarını paylaşmadı. Coupe tarzı bir tasarıma sahip Prius artık 50 mm daha alçak ve 50 mm daha uzun aks aralığına sahip. Aynı zamanda genişliği de artırılan Prius, yeni bZ tam elektrikli modellerde gördüğümüz bazı tasarım temalarına da sahip. Önde çekiç başlı tasarım ve arkada şerit ışıklandırma bu unsurlardan bazıları oldu. Kabinde de yeni multimedya ekranı ve yeni dijital sürücü göstergeleri dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

⚡️VW, Wolfsburg fabrikasına 460 milyon euro yatırım yaparak ID.3 ve elektrikli SUV üretecek.

⚡️Tiguan boyutlarındaki yeni elektrikli SUV, 700 km menzil sunacak.

http://www.autoajans.com/vwden-yeni-elektrikli-suv

🚘Hidrojenli araç teknolojisi henüz pahalı olsa da yeni modeller geliyor.

🚘BMW, iX5 Hydrogen'in üretimine başladı. 500 km menzile sahip araç 2023'te satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/bmw-hidrojenli-ix5-uretecek

🚘VW Grubu, Tesla ve BMW gibi Çin'de elektrikli araç üretip Avrupa'da satacak.

🚘Anhui tesisinde ilk olarak Cupra Tavascan üretilecek. Tavascan'ı farklı modeller izleyecek.
http://www.autoajans.com/cinde-uretip-avrupada-satacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!