Auto Ajans

Haberler

7 kişilik 5008 son çeyrekte satışta

7 kişilik 5008 son çeyrekte satışta
Paylaş
Temmuz 05
16:15 2024

Peugeot, ürün yelpazesi içindeki büyük hacimli SUV modelleri yeni 5008 ve E-5008’i yılın son çeyreğinde yollara çıkaracak. Araç 4.79 metre uzunluğa, 1.89 metre genişliğe ve 1.69 metre yüksekliğe sahip. Yeni 5008’de arka camın eğimli tasarımı, yan tasarım öğeleri, yeni ışık imzası, gövde rengi yenilikçi ön ızgara ve LED farlar göze çarpıyor.  Yeni 5008, 6 renk seçeneği ile satışa sunulacak. Yenilikçi dikromatik pigmentler sayesinde Obsession Mavi rengi, ışığa ve gövdenin şekline bağlı olarak maviden yeşile dönüşebiliyor. Yeni Ingaro Mavisi, Okenit Beyaz, İnci Siyah, Tekno Gri ve Titanyum Gri renk seçenekleri de bulunuyor. Bunlara ek olarak 5008 GT, standart olarak çift renkli ve parlak siyah tavanla sunuluyor.

21 inçlik kavisli Panaromic i-Cockpit

İç mekanda 21 inçlik kavisli panaromik i-Cockpit öne çıkıyor. Panoramik ekranın sol tarafında, gösterge paneli, sürüşle ilgili hız, güç, sürüş destek sistemleri ve enerji akışı gibi tüm bilgileri kompakt direksiyon simidinin üzerinde birleştiriyor. Panoramik ekranın sağ tarafında ise ön konsolun ortasındaki dokunmatik multimedya ekranına, hem sürücü hem de yolcu rahatlıkla erişebiliyor. Bu ekran klima ayarı, navigasyon ve medya gibi işlevleri yönetmek için kullanılabiliyor. Ön konsolun ortasında, tamamen kişiselleştirilebilir dokunmatik i-Toggles’a yer verilmiş. Kullanıcı bu panelde; bir kişiyi aramak, sık kullanılan bir varış noktası için navigasyonu başlatmak, kaydedilen radyo istasyonlarından birine ayarlamak, ideal klima sıcaklığını ayarlamak gibi, en sık kullandığı 10 işlevi, hızlı erişim için programlayabiliyor.  

Üçüncü sıra koltuklarla 7 kişi seyahat edebiliyor

Yeni E-5008, uzun aks mesafesi sayesinde ikinci sıra koltuklarda seyahat eden yolculara geniş diz mesafesi sunuyor. Ayrıca üçüncü sırada yer alan koltuklarla 7 kişi seyahat edebiliyor. Kolay Giriş sistemi sayesinde üçüncü sıra koltuklara erişim kolaylaşıyor. Bu çözüm ikinci sıra koltukların aynı anda tamamen eğilmesine ve öne doğru kaymasına olanak tanıyor. Böylece üçüncü sıraya erişim önemli ölçüde kolaylaşıyor. Yeni E-5008, 5 koltuklu kullanımda 740 litre, 7 koltuklu kullanımda 250 litre ve 2 koltuklu kullanımda 1.815 litreye kadar çok yönlü bir bagaj hacmi sunuyor.

Elektrikli ve mild hibrit motor seçenekleri

Yılın son çeyreğinde Türkiye’de yollara çıkacak olan yeni 5008 ve E-5008, ilk etapta 100 km’de 5.8 litrelik ortalama yakıt tüketimi sunan 136 beygir gücündeki 48V teknolojili hibrit motor ve 502 km’ye varan menzilli 210 beygirlik elektrikli motorla satışa sunulacak. Yeni 5008’de sunulacak yeni nesil 1.2 PureTech benzinli ve elektrikli motor destekli hibrit versiyon, yeni e-DCS6 şanzımanla donatılmış.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!