Auto Ajans

Haberler

7 kişilik X7 için ön sipariş alıyor

7 kişilik X7 için ön sipariş alıyor
Paylaş
Aralık 11
11:51 2022

BMW’nin SAV gövdeli ürün gamındaki amiral gemisi X7, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda BMW tutkunlarıyla buluşuyor. BMW X7 xDrive40d için Aralık ayında ön rezervasyon toplanmaya başlanıyor. X7, markanın lüks segmentteki yeni tasarım dilini SAV sınıfına da yansıtan detaylarıyla öne çıkıyor. Aydınlatmalı böbrek ızgaraları ve çift parçalı far tasarımı, otomobilin ön kısmının tasarımını domine ediyor. 22 inç boyutundaki jant alternatiflerinin kattığı heybetli duruşa ek olarak, sunulan 6 metalik renk seçeneği, modele dinamik bir görünüm de kazandırıyor. Arka kısımda ise inceltilmiş üç boyutlu tasarıma sahip aydınlatmalar ve stopların içine uzanan şeffaf cam krom çıta, tasarım detayları arasında öne çıkıyor. Entegre hava perdeleri, bölünmüş tasarıma sahip ön farlar ve Iconic Glow aydınlatmalı böbrek ızgaraları X7’nin ön tasarımında dikkat çeken dizayn unsurları arasında yer alıyor. Ferah iç mekanı destekleyen geniş cam yüzeyleri ile ön kapılara göre daha uzun bir arka kapıya sahip olan otomobil, üçüncü sıradaki yolcular için de konforlu binme ve inmeye imkan sağlıyor. BMW X7, 5181 mm uzunluk, 2000 mm genişlik ve 1835 mm yüksekliğe sahip. 3105 mm uzunluğundaki aks mesafesi otomobilin koltuklarının 6 ve 7 kişilik konfigüre edilebilmesine olanak tanıyor.

Kabinin odak noktası konumunda yer alan Curved Screen; 12.3 inç boyutundaki gösterge ekranı ve 14.9 inçlik dokunmatik kontrol ekranı ile kokpiti domine ederken, geleneksel düğme kalabalığını da ortadan kaldırıyor. Kapı içlerinde ve ön konsolda yer alan kristal yüzeye sahip ambiyans aydınlatması, aracın içini özellikle gece sürüşlerinde farklı bir ortama dönüştürüyor. Sofistike tasarıma sahip kontrol paneli; cam yüzeye sahip CraftedClarity yeni tip vites seçici, iDrive kumandası, start/stop butonu dikkat çekiyor. Arka bölümdeki yolcular BMW Individual “Merino” deri döşemesinin süslediği detaylarla geniş alanın konforunu sonuna kadar yaşıyor.

Mild hibrit dizel motor

Yeni X7, 8. nesil en gelişmiş BMW İşletim Sistemi’ne sahip. Böylelikle sezgisel ve sesli komutlar, ergonomik kontroller ile Personal Assistant otomobilin sürüş konforunu daha da ileriye taşıyor. Sürüş Asistanı Professional, Adaptif Çift-Akslı Havalı Süspansiyon, özellikle virajlarda ve engebeli yollarda gövde sarsıntısını minimuma indiren Executive Drive Pro ile her bir koltuk için stüdyo kalitesinde ses sunulmasını sağlayan Bowers & Wilkins Diamond Surround ses sistemi otomobilin öne çıkan standart donanımları arasında yer alıyor. Türkiye’de 3 litre hacminde mild hybrid-dizel motor ve M Excellence tasarım seçeneğiyle satışa sunulan Yeni BMW X7 xDrive40d, 340 beygir güç üretiyor. Fiyatı 10 milyon 365 bin lira.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!