Auto Ajans

Haberler

700 binlik pazara göre sipariş verdi

700 binlik pazara göre sipariş verdi
Paylaş
Ocak 23
08:26 2020

Geçen yıl isabetli pazar tahmini yaparak tüketicilerin talebini cevap verebilen Peugeot Türkiye’nin Genel Müdürü İbrahim Anaç, 2020 bütçesini 600 bin adede göre planladıklarını ancak pazarın 700 bin adede doğru gideceğini düşünerek ana merkeze sipariş verdiklerini söyledi. Anaç, bu yıl için yüzde 6 pazar payı ve 42 bin 300 adetlik satışa göre planlama yaptıklarını belirtti. Planlama konusunda obsesif olduklarının altını çizen Anaç, “Planlamaya büyük önem veriyoruz ve vakit harcıyoruz. Bir tek araçların renklerine bakmıyorum diyebilirim. Her türlü süreci izliyorum. Planlamadaki başarımızı da 2019’daki tahminimizle gösterdik” diye konuştu.

Hafif ticaride hedef ilk 3

İbrahim Anaç, 2020’de iki yeni modeli pazara sunacaklarını, ilkinin önümüzdeki hafta yeni 2008’le başlayacağını, son çeyrekte de yeni 208’i tüketicilerle buluşturacaklarını kaydetti. SUV segmentinde 2019’u lider kapattıklarını hatırlatan Anaç, bu unvanını uzun yıllar devam ettirmek istediklerini belirtti. 5008 ile istedikleri satış hacmine ulaşamadıklarına da değinen Peugeot Türkiye Genel Müdürü, bu yıl D-SUV modellerine ayrı bir önem vereceklerini söyledi. İbrahim Anaç, hafif ticari araçta büyümeye devam edeceklerini belirterek, şöyle devam etti: “Hafif ticari pazarı yüzde 32 daralırken, Peugeot olarak yüzde 11 büyüdük. Pazar payımızı 2.4 puan artırarak yüzde 6.3’e yükselttik. Sıralamada 2 basamak çıkarak 4’üncü marka olduk. Rifter ve Partner Van, pazarın yüzde 25’ini oluşturdu. Hedefimiz ortada vadede yüzde 11 pazar payına ulaşıp ilk 3 marka arasına girmek.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘VW, 2030'da Avrupa'da satışlarının % 70'ini ID ürün gamının oluşturacağını açıkladı.

🚘Marka Golf, Tiguan, Passat ve T-Roc modellerinin yeni neslinde plug-in hibrit seçeneği de sunacak.

http://www.autoajans.com/satislarin-yuzde-70i-elektrikli-olacak

🚘Hyundai bu ay İzmit fabrikasındaki bantlardan Bayon'u indirmeye başlayacak.

🚘B-SUV, Mayıs'ta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Hyundai ön talep toplamaya başlarken, 1.000'den fazla müşteri Bayon'u sordu.

http://www.autoajans.com/izmitli-bayon-gelmeden-talep-yagdi

📌AB, çevreyi korumak adına Euro 7 emisyon kriterleri ile daha sert kurallar getirmeyi planlıyor.

📌Yollardaki araçların sürekli izlenmesi ve emisyon kriterlerini karşılamayanlara km başına ceza kesilmesi gündemde.

http://www.autoajans.com/emisyon-kriterleri-daha-da-sertlesiyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!