Auto Ajans

Haberler

ABB’den evler için yeni şarj çözümü

ABB’den evler için yeni şarj çözümü
Paylaş
Ocak 10
12:29 2023

ABB E-mobilite Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’te yeni Terra Home şarj çözümünü tanıttı. Bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacak olan Terra Home, konut tipi elektrikli araç şarjı için yeni nesil tüketici tercihine öncülük edecek. Terra Home, yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriğe otomatik olarak öncelik verebilen şarj olarak öne çıkıyor. Yenilikçi tasarım, kullanıcıların karbon ayak izlerini daha da azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarını mümkün olan en iyi şekilde kullanmalarını sağlayacak. 2040’a kadar küresel olarak 340 ila 490 milyon şarj ünitesine ihtiyaç duyulacağı ve bu rakamın tüm elektrikli araç şarj kurulumlarının yüzde 82’sini temsil eden ev tipi şarj üniteleri tarafından domine edileceği tahmin ediliyor.

Anketten ‘Emisyonu azaltacağız’ çıktı

ABB E-mobilite’nin yeni evde şarj çözümünün duyurulması sebebiyle, pazar lideri tarafından yaptırılan ankette, küresel çapta sürücülere 2023 ve sonrası için en önemli öncelikleri soruldu. Anket, sürdürülebilirliğin en önemli motivasyonlar arasında yer aldığını ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 90’ı gelecek nesiller için gezegeni korumaya yardımcı olacak seçimler yapma konusunda kişisel bir sorumluluk hissettiklerini söyledi. Bu durum, önümüzdeki yıl seyahat emisyonlarını azaltmak için harekete geçeceklerini teyit eden katılımcıların yüzde 86’sına da yansıdı. Elektrikli otomobile geçiş, özel araç kullanımının azaltılması ve toplu taşıma kullanımının artırılmasının yanı sıra düşünülen en çevre dostu değişikliklerden biri olarak sıralandı. ABB E-mobilite Kıdemli Başkan Yardımcısı Leon van de Pas, “Düşük karbonlu bir toplumu mümkün kılma çabamızda bir başka önemli başlangıcı işaret ederken, anket sonuçları sürücülerin bizimle yolculuk yapmaya hazır ve istekli olduğunu gösteriyor. Benzeri görülmemiş kullanıcı seçenekleri sunan yeni Terra Home, çok daha fazla sayıda insanın elektrikli mobiliteye geçişi basit ve şık bir şekilde benimsemesi için esneklik sağlıyor“ değerlendirmesini yaptı.

Minimalist tasarım dikkat çekiyor

ABB E-mobilite’nin yeni Terra Home şarj çözümü, güneş enerjisi gibi yenilenebilir evsel kaynaklardan elde edilen elektriğe otomatik olarak öncelik verebilme özelliğiyle, özellikle katılımcıların yarısından fazlasına (%54) hitap edecek. Terra Home sadece sürdürülebilir şarj seçeneği için değil, aynı zamanda stil ve sadelik açısından da yeni bir ölçüt oluşturuyor. Terra Home’un minimalist tasarımı, malzeme seçimi ve kişiselleştirilmiş kapak seçenekleri, birbirinden farklı evlere ve yaşam tarzlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacağı anlamına geliyor. Plug N Charge gibi akıllı özellikler, araç ve şarj ünitesi arasında anında ve otomatik tanıma sağlayarak şarj yetkilendirmesini tamamen sorunsuz hale getiriyor. Buna ek olarak, interaktif aydınlatma özellikleri şarj oturumunun durumunu gösterirken, şarj durumuyla ilgili bildirimlere ABB E-mobility şarj ünitesi uygulamasından kolayca erişilebiliyor ve bu da bir şarjı doğrulamak için kullanılabilir ve yalnızca sahibinin Terra Home’larına bağlanabilmesini sağlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!