Auto Ajans

Haberler

ABD’de 30 yılın en kötü satışları

ABD’de 30 yılın en kötü satışları
Paylaş
Mayıs 20
17:07 2020

Koronavirüs salgını yüzünden büyük hasar alan ABD’de otomobil satışları, son 30 yılın en kötü seviyesine indi. Nisan ayında satışlar yüzde 53 düşüşle 625 bin adede geriledi. İlk dört aylık verilere göre, pazarda yüzde 22.4 daralma yaşandı ve 4 milyon 138 bin araç satışı gerçekleşti. 2008’de ciddi bir kriz yaşayan ABD’de bazı markalar hükümet kredileriyle ayakta durmuştu ve 2011’de yeniden toparlanmaya başlamıştı. 2016’da 17.5 milyon hacimle tüm zamanların rekoru kırılmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!