Auto Ajans

Haberler

‘Volts’wagen’in 1 Nisan şakası

‘Volts’wagen’in 1 Nisan şakası
Paylaş
Mart 30
11:17 2021

Volkswagen Amerika’nın internet sitesine konulan bir basın bülteni büyük bir merak uyandırdı. Kısa süre içinde kaldırılan basın bülteninde, ABD’de elektrikli VW araçlarının ürün gamının farklılığını ifade etmek ve markanın yatırımını gözler önüne sermek adına “Voltswagen” ismini kullanacağı söylendi.

Zamanlama nedeniyle 1 Nisan şakası olabileceği düşünüldü. VW’nin bu değişimle ABD’deki tamamen elektrikli geleceğe vurgu yapacağı iddia edildi. Yeni dönemde ABD’de elektrikli araçlarda Voltswagen ismi ve logosu yer alacağı, içten yanmalı motorlu araçlarda sadece VW logosu bulunacağı öne sürüldü.

Volkswagen ABD, büyük yankı uyandıran Voltswagen kararının 1 Nisan şakası olduğunu duyurdu. Şirket elektrikli araçlara dikkat çekmek için böyle bir şaka hazırladıklarını açıkladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!