Auto Ajans

Haberler

ABD’ye özel elektrikli üretecek

ABD’ye özel elektrikli üretecek
Paylaş
Mayıs 20
07:00 2021

Hyundai Ioniq markasıyla başlattığı elektrikli atağını hızlandırıyor. Hyundai, Ioniq 5’in ardından birçok yeni elektrikli modeli tanıtmayı planlıyor. Bunlar içerisinde Ioniq 5’in ikizi Kia EV6 da olacak. Hyundai Grubu, elektrik araç satışlarında sürdürülebilir olmak adına ABD’ye 7.4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirecek.

Hyundai ve Kia, bu yatırımla birlikte Amerika’da 2022’de itibaren elektrikli araçları üretmeye başlayacak. Bu modellerin ABD pazarına uyarlanacak şekilde geliştirileceğini ifade eden Hyundai, aynı zamanda hidrojen ekosistemini de geliştirmek istediğini açıkladı. Hyundai Nexo modeli, ABD’de satılan iki yakıt hücreli araçtan biri olarak öne çıkıyor ve bunun yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!