Auto Ajans

Haberler

Akıllı telefon işine giriyor

Akıllı telefon işine giriyor
Paylaş
Eylül 29
11:47 2021

Son dönemde teknoloji devleri elektrikli otomobil işine girmeye çalışırken, bu kez bir otomotiv devi akıllı telefon hamlesi yaptı. Çinli Geely, yeni bir girişim kurarak ilk akıllı telefonunu 2023’te çıkarmayı hedefliyor. Volvo, Lotus’un sahibi olan Geely Grubu’nun çıkaracağı telefonlar, premium pazara hitap edecek ve iPhone’u hedef alacak. Geely’nin uçan araçlar ile helikopter taksiler gibi fütüristik girişimlere yatırım yaptığı biliniyor ancak yerleşik ve rekabetin yoğun olduğu bir pazara girmesi bazı uzmanlar tarafından şaşırtıcı bulundu. Geely’nin Başkanı Eric Li, akıllı telefon ve akıllı araç kabini teknolojilerinin birbiriyle çok yakın bağlantıları olduğunu, bunun giderek daha da yaygınlaşacağını söyledi.

Hubei Xingji Shidai isimli yeni şirket için Wuhan’da bir merkez kuruldu ve burada akıllı telefonlar dahil olmak üzere akıllı cihazlar üretilecek. Geely yeni iş kolu için 1.55 milyar dolar bir yatırım yaparken, ilk yıl için benzer bir rakamda kâr hedefleniyor. Ayrıca 8 yıl içerisinde 3 bin çalışanla toplam kârın yaklaşık 16 milyar dolar olması da planlandığı öğrenildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!