Auto Ajans

Haberler

Alfa’nın ilk elektriklisi Milano

Alfa’nın ilk elektriklisi Milano
Paylaş
Aralık 14
18:38 2023

Alfa Romeo, ilk elektrikli modeli Milano’yu Nisan 2024’te tanıtacak. Adını 1910’da kurulduğu şehir olan Milano’dan alan küçük SUV, Eylül 2024’te satışa çıkacak. Elektrikli Milano’dan iki ay sonra mild hibrid motorlu versiyon gelecek. 2025’ten itibaren Alfa Rome modelleri elektrikli olacak. 2027 yılında ise Alfa Romeo tamamen elektrikli markaya dönüşecek. Milano, Stellantis’in Polonya’daki Tychy fabrikasında üretilecek. Hatırlanacağı gibi Jeep Avenger ile Fiat 600 de bu tesiste üretiliyor. Milano da kardeşleri Avenger ve Fiat 600 gibi eCMP2 platformuna sahip olacak. Milano Avrupa’da hızlı büyüyen B-SUV segmentinde Audi Q2, DS 3, Mini Countryman, Volvo EX30, Smart ve Lexus LBX gibi modellerle rekabet edecek. Milano ilk etapta Avrupa’da pazarlanacak.

Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato “Milano’nun gelişiyle, 2024 yılında tüm Alfa Romeo hayranlarının beklentilerini ve arzularını karşılayan bir seri tamamlanacak. Milano ile, Giulietta ve Mito sahibi Alfisti’yi markaya tekrar davet etmek ve Alfa Romeo’ya olan sevgilerini tazelemek istiyoruz. Milano, Alfa Romeo’nun elektrikli otomobillere geçiş sürecinde kilometre taşı olacak. Tıpkı Tonale gibi markanın küresel varlığını güçlendirmek gibi önemli bir misyonu da üstleniyor” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!