Auto Ajans

Haberler

Münih Fuarı pas mı geçilecek?

Münih Fuarı pas mı geçilecek?
Paylaş
Ekim 04
15:50 2020

Dünyanın en önemli otomotiv organizasyonlarından biri olan IAA Frankfurt Fuarı’nın heyecanı artırmak için Münih’e taşınmasına karşın büyük katılımcılar konusunda sorunlar yaşıyor. Eylül 2021’de düzenlenecek Münih Fuarı, ev sahibi markaların desteğini bile henüz alamadı. Şu ana kadar fuarın kendi ana merkezi Münih’e taşınmasıyla birlikte katılımı onaylayan sadece BMW oldu. Mercedes, Volkswagen, Audi, Porsche ve Opel gibi önemli Alman üreticiler katılımı henüz onaylamadı. Almanya dışından da büyük üreticilerden bir karar açıklanmadı.

Koronavirüs sebebiyle büyük darbe alan otomotiv üreticilerin, maliyetleri kısmak ve yeni ürünlerini online olarak ya da kendi organizasyonlarıyla tanıtmayı tercih etmesi, büyük fuarların üzerindeki baskıyı artırıyor. IAA’yı organize eden Alman endüstri grubu VDA, Münih’in tarihi ve turistik yapısıyla daha fazla katılımcı çekmesini beklerken, aynı zamanda fuarın formatını otomobil platformundan bir mobilite şovuna çevirdiğini açıklamıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!