Auto Ajans

Haberler

Amazon’un elektriklisi gün sayıyor

Amazon’un elektriklisi gün sayıyor
Paylaş
Ekim 13
07:00 2020

Amazon ve Rivian, önümüzdeki yıl yollara çıkacak elektrikli teslimat aracını tanıttı. Yeni elektrikli araç, Amazon’un 2040’taki sıfır karbon emisyonu taahhüdüne erişmesini sağlayacak. Teslimatlara 2021’de başlanacak ve 2022’ye kadar 10 bin elektrikli araç üretilmiş olacak. 2030’da 100 bin Amazon elektrikli teslimat aracının yollarda görev yapması hedefleniyor. Araçlar, Rivian’ın Illinois tesisinde üretilecek.

Rivian ve Amazon aynı zamanda aracın güvenlik ve teknoloji özelliklerinde de kapsamlı çalışmalara imza attılar. Sensörler, dış kameralar, Alexa sesli komut sistemi gibi birçok güvenlik özelliği düşünüldü. Bu sayede teslimatların daha kolay ve güvenli bir şekilde yapılması planlanıyor. Tek şarjla yaklaşık 240 km yol kat edebilen model, Amazon ve Rivian’ın tanıtacağı üç elektrikli araçtan ilki oldu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!