Auto Ajans

Haberler

AMG Şampiyonası’nda yarışacaklar

AMG Şampiyonası’nda yarışacaklar
Paylaş
Kasım 05
12:37 2023

Mercedes-Benz, varlıklı müşterileri için yeni bir pist otomobili tanıttı. Mercedes-AMG GT2 Pro gerçek bir yarış deneyimi sunacak şekilde geliştirildi. GT2 Pro’nun fiyatı 479 bin euro olarak açıklandı. Otomobili satın alacak müşteriler AMG tarafından düzenlenen pist etkinliklerinde önceliğe sahip olacak. Bunlardan biri de Avrupa’nın ünlü yarış pistlerinde gerçekleştirilecek yeni AMG Yarış Serisi. Katılımcılara bir mühendis ve sürüş koçu destek sağlayacak.

İlk AMG şampiyonası İspanya’da Ricardo Tormo Pisti’nde gerçekleştirilecek. 4.0 litre motora sahip araç 700 beygir güç üretiyor. Geçiş düğmesine basıldığında geçici olarak 740 beygir güç sağlıyor. Pist aracının aerodinamiği daha fazla bastırma kuvveti üretecek şekilde geliştirildi. Yolcu güvenlik paketi ile bir yolcu da pist deneyimine eşlik edebiliyor. Koltuk ve kask soğutma sistemleri ile içecek sistemi gibi ek özellikler de satın alınabilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!