Auto Ajans

Haberler

AMG’den elektrikli süper otomobil

AMG’den elektrikli süper otomobil
Paylaş
Mayıs 25
09:30 2022

Mercedes’in performans markası AMG, elektrikli vizyonunu yeni bir konseptle tanıttı. Vision AMG, markanın elektrikli geleceğinin nasıl olacağından önemli ipuçları taşıyor. Dört kapılı Vision AMG, 2025’ten itibaren yüksek performanslı elektrikli araç olarak satışa sunulacak. Otomobil, AMG.EA ismi verilen platform üzerine yapıldı. Bu platform yeni çıkacak elektrikli performans modellerinde kullanılacak. Mercedes CEO’su Ola Kallenius, bu konseptle AMG DNA’sını tam elektrikli dünyasına nasıl dönüştürmeye başlayacaklarının sinyallerini verdiğini söyledi. AMG’nin en önemli hedeflerinden biri Mercedes markasının kârlılığını artırmak olacak. Markanın önümüzdeki dönemde sadece AMG markasında ait modeller de sunması planlanıyor. Aracın performans verileri hakkında bir açıklama yapılmadı. Vision AMG konsepti rengiyle ve tasarımıyla F1 takımıyla bağlantılarını açıkça belli ediyor. Ayrıca ön farlardaki Mercedes yıldızı tasarımı da ilginç detaylar arasında yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili MakalelerTWITTER

🚘Red Bull Racing Formula 1 takımı, 1.100 beygirden fazla güce sahip hiper otomobil için kolları sıvadı.

🚘Sadece 50 adet üretilecek RB17'nin fiyatı vergiler hariç 5 milyon sterlin olacak.
http://www.autoajans.com/5-milyon-sterline-red-bull-hiper-otomobil

⚡️VW, ilk elektrikli sedan model ID. Aero ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

⚡️2023'te yola çıkacak ID. Aero, 620 km menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/passatin-yerine-gececek-elektrikli

📌Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, hibrit soranların sayısının son 3 ayda hiç olmadığı kadar arttığını söyledi.

📌Ancak araç tedariğinde sıkıntının sürdüğünü, modeline göre 2-4 ay sonrasına gün verebildiklerini kaydetti.
http://www.autoajans.com/hic-bu-kadar-hibrit-arac-soran-olmamisti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!