Auto Ajans

Haberler

Anketlerden elektrikli çıkıyor

Anketlerden elektrikli çıkıyor
Paylaş
Aralık 13
08:04 2021

Autovia, gerçekleştirdiği son ankette elektrikli araçlara olan ilginin giderek arttığını ortaya koydu. İngiltere’de Kasım 2021’de gerçekleştirilen araştırmada, bir sonraki araçlarının elektrikli olmasını düşünenlerin oranı yüzde 34’e yakın çıktı. Benzinli isteyenlerin oranı yüzde 25.4, dizel düşünenlerin oranı yüzde 10 çıktı. Hibrit düşünenlerin oranı da yüzde 15 olarak açıklandı. Kademeli olarak yapılan araştırma, tüketicilerin davranışlarındaki değişimi de gözlemliyor. 3 ay önce yapılan araştırmaya göre, en büyük fark benzinli araç düşünenlerdeki 10 puanlık düşüş oldu. Bu değişimin sebebi olarak üreticilerin daha fazla elektrikli araç tanıtması, daha fazla şarj ağının kurulması ve COP26 zirvesinin ses getirmesi gibi faktörler gösterildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!