Auto Ajans

Haberler

Apple’den sonra en büyük hayali Tesla

Apple’den sonra en büyük hayali Tesla
Paylaş
Ekim 21
09:13 2022

Apple’a iPhone tedarik eden Tayvanlı Foxconn, elektrikli araç ürün gamını yeni Model V pick-up ile üçledi. Foxtron markası altında daha önce Model C SUV ve Model E sedanı gösteren Foxconn, bu kez elektrikli pick-up’ını tanıttı. Avrupa’ya gelmesi beklenen Model V pick-up, diğer araçları ile aynı platforma sahip. Elektrik motorları 134-858 beygir arasında güce sahip olacak şekilde tercih edilebiliyor. Kullanılan bataryaya göre menzil hedefi 300-800 km aralığında olacak. Foxconn, Model V’nin 1 ton yükleme ve 3 ton çekme kapasitesi olacağını açıkladı. Beş koltuklu ve çift kabin olarak tasarlanan Model V, dijital yan aynalar ile elektrikli kasa kapağı gibi yeni teknolojilere sahip.

Yeni modelini tanıtan Foxconn’un CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Liu Young-way’in en büyük hayali ise Tesla için otomobil üretmek. Liu, “Foxconn’un kendi elektrikli araç markasını kurmak gibi bir derdi yok. Umarım bir gün Tesla için Tesla araçlar üretebiliriz” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!