Auto Ajans

Haberler

Arka koltuğa çocuk alarmı

Arka koltuğa çocuk alarmı
Paylaş
Ekim 22
07:12 2019

Özellikle sıcak havalarda çocukların araçta unutulması, geri dönülemez sonuçlar doğurabiliyor. Üreticilerin arkada oturan çocuklarını unutmaması için uyaracak sistemler koyması konusunda yaptırımlar uygulanması gündeme geldi. Çalışma şu anda Amerikan Meclisi’nde ve bu kanunun önümüzdeki günlerde tüm dünyada farkındalık yaratması bekleniyor. Vekiller, son 20 yılda ABD’de 800’den fazla çocuğun araçta unutularak sıcaktan dolayı yaşamını kaybettiğini ifade ediyor. Bu çalışma yasalaşırsa, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin iki yıl içerisinde sürücüleri ‘görsel ve işitsel olarak’ uyaracak bir sistemi zorunlu hale getirecek kanunu yazması gerekecek. Aynı zamanda mevcut araçlara da sistemin adapte edilmesi konusunda bir çalışmanın yapılması gerekecek.

General Motors, Volkswagen Grubu, Toyota ve diğer birçok büyük üreticiyi temsil eden Otomobil Üreticileri Birliği, yasa tekliflerinin “Yeni otomobil alanların yüzde 13’ünden daha azının altı yaşında veya daha küçük çocuklarının olduğu dikkate alınarak” yapılması gerektiğini ifade ediyor. Aynı zamanda birlik, “Yoldaki tüm binek araçlara ulaşacak bir teknoloji yaklaşık 20 yıl alacaktır. Daha fazla farkındalık yaratmak hayatları kurtarmak için daha hızlı bir yol olacaktır” diyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!