Auto Ajans

Haberler

Aşının hızlanması satışları tetikler

Aşının hızlanması satışları tetikler
Paylaş
Mayıs 26
12:26 2021

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, Türkiye otomobil pazarının bu yıl 2020’nin bir miktar üzerine çıkarak 650 bin adet seviyesinde gerçekleşmesini beklediklerini söyledi. Kılıçer, aşılama sürecinin hızlanmasının pazara pozitif katkı sağlayacağını belirtti. Geçen yıl binek otomobil pazarı 610 bin adet olarak gerçekleşmişti. Yeni Honda Jazz’ın online basın toplantısında konuşan Kılıçer, Honda Türkiye’nin 2021’de binek otoda yüzde 5 pazar payı hedeflediğini, yaklaşık 30 bin araç satmayı hedeflediklerini kaydetti.

Honda Türkiye’nin Şekerpınar fabrikasının üretime 30 Eylül tarihinde son vereceklerini aktaran Bülünt Kılıçer, yeni Civic Sedan’ın önümüzdeki dönemde Tayland’dan geleceğini ifade etti. Kılıçer, yeni Civic Sedan’ın ithal edilmesinin fiyatta dezavanta yaratıp yaratmayacağıyla ilgili sorumuza “Yeni Civic Sedan Tayland’dan geleceği için yüzde 10’luk ek vergi söz konusu. Ancak biz bunu fiyatlara yansıtmamaya çalışacağız. O zaman kurun hangi seviyede olacağı bilinmiyor, fiyatla ilgili henüz bir çalışma yapmadık. Yeni Civic Sedan’ın rekabetçi fiyatla tüketicilere sunmayı hedefliyoruz. Fabrikanın kapanmasına üzülüyoruz ancak Honda’nın global bir kararı. Honda Türkiye olarak yine müşteri memnuniyetini ön planda tutup yeni modellerimizle önümüzdeki dönemde de başarılı olmayı istiyoruz” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!