Auto Ajans

Haberler

Aston Martin’den en güçlü SUV

Aston Martin’den en güçlü SUV
Paylaş
Ocak 24
06:40 2022

Aston Martin DBX’in daha hızlı versiyonunun teasar fotoğrafını gösterdi. Dünyanın en güçlü lüks SUV’u olarak tanımlanan araç için prototipler üzerine geçtiğimiz yıldan bu yana çalışılıyor. DBX S ismini alması beklenen araç çok daha sportif hatlara ve sürüş özelliklerine sahip olacak. Aerodinamik tasarım detaylarıyla ayrılacak DBX S’in örtüsü 1 Şubat tarihinde kaldırılacak.

DBX ürün gamının en üstünde yer alacak model, daha güçlü bir V8 veya V12 motor ile donatılacak. Dünyanın en güçlü lüks SUV’u iddiası gerçek çıkarsa, 650 beygirlik Lamborghini Urus’tan ve 640 beygirlik Porsche Cayenne Turbo GT’den daha fazla güç sunacak. DBX, Aston Martin’in en çok satan modeli olurken, DBX S’in de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!