Auto Ajans

Haberler

Atto 3 ‘Yılın Elektrikli Otomobili’

Atto 3 ‘Yılın Elektrikli Otomobili’
Paylaş
Ekim 13
10:06 2023

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD’nin C SUV modeli BYD Atto 3, prestijli ödüllerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Kasım ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkacak olan Atto 3, elektrikli araç teknolojisiyle News UK tarafından düzenlenen “The Motor Awards 2023 Ödülleri’nde” Yılın Elektrikli Otomobili seçildi. Atto 3, The Sun, The Sunday Times, Driving.co.uk ve News UK’deki The Times Luxx yayın gruplarından oluşan otomotiv gazetecilerinin uzman jürisi tarafından beğeniyle karşılandı. Birçok farklı elektrikli aracın yarıştığı ödüllendirmede, araçların performansı, verimliliği, tasarımı, yenilikçi özellikleri, güvenlik donanımları ve çevreye olan etkileri gibi çeşitli kriterler değerlendirildi. BYD Atto 3 3 de birincilik elde etti ve “Yılın Elektrikli Otomobili” unvanıyla taçlandırıldı.

Atto 3, 60.48 kWh BYD Blade Batarya teknolojisiyle donatıldı. Ortalama 420 kilometre ve şehir içerisinde 565 kilometreye varan menziller sunan araç, 150 kW DC şarj ile yüzde 30’dan yüzde 80’e yalnızca 29 dakikada şarj edilebiliyor. 150 kW (204 beygir) güce sahip Atto 3, 0’dan 100 km/s hıza 7.3 saniyede ulaşıyor. Atto 3 tasarımının yanı sıra Euro NCAP çarpışma testlerinden beş yıldızlı güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!