Auto Ajans

Haberler

Auto Ajans 1 yaşında

Auto Ajans 1 yaşında
Paylaş
Haziran 15
08:28 2020

Dile kolay 1 yıl ne kadar hızlı geçmiş. Daha dün gibi www.autoajans.com’un yayın hayatına başlaması. ‘Doğru, güvenilir, objektif ve farklı habercilik’ sloganıyla kurulan www.autoajans.com, 1 yaşına bastı. Çabuk geçti diyorum ama geçen yıl yaşanan krizi hatırlayıp, ‘Oh 2019’dan kurtulduk’ diye umutlanırken, tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını ile zorlu bir süreç yaşadık. Pandemi sonrasında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da hissediyoruz. Ancak krizlere alışık bir gazeteci olarak bardağın dolu tarafına bakıp, işimizi en iyi şekilde yapmaya devam ettik. Çizgimizden, kalitemizden ve haberciliğimizden ödün vermedik. Türkiye’nin ilk otomotiv haber ajansı www.autoajans.com, 1 yıl gibi kısa süre içinde önemli bir boşluğu doldurdu. Özel haberleriyle, kulisleriyle, farklı bakış açısıyla, analizleriyle, grafikleriyle otomobil meraklıları ve otomotiv sektörü için referans noktası haline geldi. Esasında ‘Bebeğimiz emekleme dönemini hızla geçip koşmaya başladı’ dersem yeridir. Özellikle hızlı ve ilkeli haberciliğimiz ses getirdi.

Çok beğenenler hack’lemeye çalıştı!

Auto Ajans’ın habercilik anlayışı, diğer mecralara da örnek oldu. Bir anda ekonomi ve otomotiv haberciliğinde grafiklerin önemi hatırlandı, analizler ile makro haberler yapılmaya çalışıldı… Hatta rekabet çıtası o kadar yükseldi ki www.autoajans.com’u çok beğenenler ‘hack’lemeye çalışmaktan, siber saldırıda bulunmaktan bile geri kalmadılar! Tüm bunlar doğru iş yaptığımızı, doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Daha iyisini yapmak için bizi motive etti.

Raporlar merkezlere örnek oldu

www.autoajans.com’un en büyük farkı özel anketler ve raporlar oldu. Hazırladığımız raporlarla otomotiv sektörüne ışık tutmaya çalıştık. Pazar ve ekonomiyle ilgili senaryolar, altın dönemini yaşayan 2. el pazarı, elektrikli araçlar, filo kiralamada değişen trendler, koronavirüs sonrası otomotiv sektöründe yaşanacak değişimler, yetkili satıcıların geleceği gibi konularla gündemin nabzını tuttuk. Raporlarımız sektör tarafından büyük ilgi gördü. Her raporda biraz daha üzerine koyabilmek için çalıştık. ‘Profesyonel’ üyelerimizden raporlardaki bilgileri sunumlarında kullandığını, yurt dışı ana merkezlere örnek olarak gösterdiklerini duymak amacımıza ulaştığımızı ve herkes için içeriğin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bill Gates’in ‘içerik kraldır’ söyleminin 21. yüzyılda dijitalleşmenin hızıyla birlikte ‘doğru içerik kraldır’a dönüştüğüne şahit olduk. Burada mütevazi olamayacağım; Deloitte ve KPMG gibi uluslararası şirketlerin basın ile paylaştığı raporları inceleyince bu işte ne kadar iyi ve iddialı olduğumuzu gördüm.

Amerikalı ünlü psikolog ve yazar Ben Sweetland’ın sevdiğim sözü gibi ‘Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil’. www.autoajans.com’un bu yolculuğu tüm hızıyla devam edecek. Auto Ajans’ın kısa sürede marka olmasına katkıda bulunan ve destek olan herkese teşekkürler. Bizi izlemeye devam edin…

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!