Auto Ajans

Haberler

Autoshow dijital platformda düzenlenecek

Autoshow dijital platformda düzenlenecek
Paylaş
Mayıs 28
12:17 2021

Uluslararası Autoshow Fuarı, 4 yıl aradan sonra dijital platformda geri dönüyor. İlk dijital Autoshow etkinliği olma özelliğini taşıyacak organizasyon, bu yıl ‘Mobilite’ temasıyla  14-26 Eylül tarihlerinde otomotiv tutkunlarıyla buluşacak. Autoshow Mobility’nin basın ve davetli günü 13 Eylül’de gerçekleştirilecek. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından 17’ncisi düzenlenecek etkinlikte, ziyaretçiler otomobillerin ve hafif ticari araçların yanı sıra ilk kez motosiklet ile scooterler’ı da online ortamda inceleme fırsatı bulacak. Organizasyonda katılımcı her marka; sanal gezinti için boyutlandırılmış özel stant alanını tasarlanacak. Ziyaretçiler markaların satış temsilcileriyle de canlı olarak görüşebilecek, finansman imkanları hakkında bilgi alabilecek, merchandising ürünlerine ulaşabilecek ve fiziki test sürüşü için rezervasyonlarını planlayabilecek. Autoshow 2021 Mobility, özel oluşturulan bir alt yapı üzerinden tüm cihazlardan takip edilebilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler www.odd.org.tr/autoshow2021 adresinden giriş yaparak deneyimi  herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan yaşayabilecek. Autoshow’da yaklaşık 30 otomotiv markasının birçok modeli son teknolojilerle görücüye çıkacak.

1 milyon ziyaretçi bekleniyor

Online basın toplantısında konuşan ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “İçerisinde bulunduğumuz süreçte mobilite ve dijitalleşme bildiğiniz gibi hayatımızda çok önemli bir yere sahip oldu. Bu sebeple değişen tüketici alışkanlıkları ve giderek hızla dönüşen teknoloji ile geleceği şekillendirecek olan ‘Mobilite’ kavramı üzerinde durmak ve vurgulamak istedik. Çok sayıda otomotiv markasını bir araya getirecek ve dünyadan herkesin erişimine açık olacak bu dijital platformun, ülkemiz otomotiv sektörünün tanıtımına da katkıda bulunacağına inanıyoruz. Bizlere bu keyifli süreçte eşlik eden ve heyecanımızı paylaşan destekçilerimiz başta CASTROL olmak üzere, Otokoç Otomotiv, Autorola ve Garanti BBVA’ya da teşekkürlerimizi sunmak isterim” değerlendirmesini yaptı. Fiziksel fuarları yaklaşık 600 bin kişinin gezdiğini ifade eden Bilaloğlu, online Autoshow’a 1 milyon ziyaretçi beklediklerinin altını çizdi. Bilaloğlu, önümüzdeki dönemde fuarların hibrit modele yani hem dijital hem fiziksele dönüşeceğini belirterek, Autoshow’un geleceğiyle ilgili de karar vereceklerini söyledi.

Fiziksele en yakın fuar olacak

Dijitale taşınan Autoshow’un yeni konseptine yönelik açıklamalarda bulunan ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce de “Markalarla beraber 16 Mart 2020’den bu yana detaylı bir hazırlık sürecinin ardından geri sayım başladı. 14-26 Eylül tarihlerinde www.odd.org.tr/autoshow2021 web adresinden otomotiv tutkunlarını en son teknoloji ürünlerle bir araya getirecek ve markaları buluşturacak fuarın hem otomotiv tutkunları hem de sektörümüz için çok güzel bir sinerji yaratacağına inanıyoruz. Son teknoloji ürünlerin yanı sıra çok sayıda etkinlik, marka toplantıları ve sektörün geleceğine de ışık tutacak seminerlerle zenginleşecek dijital fuarımızın yanı sıra, otomotiv sektörü fuar süresince fiziki ortamlarda da gerçekleştireceği aktivite ve kampanyalarla heyecana destek olacak” dedi. Erce, Autoshow’un panoramik görüntüleme teknolojisi, 8K modelleme kalitesi ve geriye dönük erişilebilir yedekleme ile dünyada fiziksele en yakın fuar olacağını kaydetti. Hayri Erce, yaklaşık 1.5 yıldır otomotiv sektörünün pandemi nedeniyle zorluklar yaşadığını hatırlatarak, “Uzun bir aradan sonra bu kadar şirketin bir araya toplanması moral olacak, ekonomiye katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!