Auto Ajans

Haberler

Autoshow Mobility 2021 uzatıldı

Autoshow Mobility 2021 uzatıldı
Paylaş
Ekim 04
13:47 2021

Dört yıllık aradan sonra dijital ortamda düzenlenen Autoshow 2021 Mobility fuarı, dünyada ve ülkemizde panaromik görüntüleme teknolojisiyle bir ilki gerçekleştirdi. 14-26 Eylül tarihleri arasında yapılan fuar, 126 ülkeden 450 bini aşkın ziyaretçi ve 3 milyon 200 bin üzerinde tıklanmaya ulaştı. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), Autoshow 2021 Mobility’e gelen yoğun ilgi ve istek üzerine fuar 17 Ekim tarihine kadar uzattı.

ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, “Türkiye otomotiv ekosistemi olarak dünyada ilk defa fiziksele en yakın dijital Autoshow’u hayata geçirmekten ve gösterilen ilgi ve teveccühten son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Sektörümüz için son derece verimli bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Gerek Autoshow 2021 Mobility ziyaretçilerinden gerekse sektörümüzdeki değerli paydaşlarımızdan ve hatta globaldeki partnerlerden çok güzel geri dönüşler aldık” dedi.

Erce, bazı günler 60 bin ziyaretçiye ulaştıklarını ve en önemlisi hiçbir teknik sorunla karşılaşmadıklarını belirtti. Hayri Erce, Autoshow’un nasıl devam edeceğine ilişkin olarak önümüzdeki günlerde ODD Yönetim Kurulu’nun toplantısının olacağını ve masaya yatıracaklarını söyledi. Erce, dijitalin tarafın mutlaka olacağını, pandemi riskinin önümüzdeki dönemde tamamen son ermesi halinde hibrit bir çözüm üzerinde çalışacaklarını kaydetti. Erce, “Fuarların gleecği tartışılıyor. Gelecek dijital fuarlarda. Ancak tüketiciler hala otomobillere dokunmak, yeni modelleri hissetmek istiyor. Bu yüzden yeni dönem hibrit bir fuar olacaktır” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!