Auto Ajans

Haberler

Artan vakalar Avrupa’yı vurdu

Artan vakalar Avrupa’yı vurdu
Paylaş
Kasım 05
07:00 2020

Koronavirüsün ilk etkilerinin ardından toparlanma sürecine giren Avrupa’dan yeniden daralma haberleri geliyor. Salgın vakalarının hızla arttığı Avrupa’nın en büyük pazarlarından Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya’da Ekim ayında küçülme yaşandı. Binek otomobil satışlarında en büyük düşüş yüzde 21 ile İspanya’da görüldü. İspanya’da bireysel kullanıcı satışlarının da yüzde 23 azaldığı belirtiliyor. Fransa’da Ekim ayında gerileme yüzde 10 olurken, Almanya’da satışlar yüzde 3.6 azaldı. İtalya pazarında ise düşüş yüzde 0.2 olarak gerçekleşti ve Ekim dönemi hemen hemen geçen yıl ile aynı seviyede kapandı.

Avrupa Birliği’nde ülkelerin artan vakalar nedeniyle aldıkları sert önlemlerin, satışları önümüzdeki dönemde daha da olumsuz etkileyebileceği belirtiliyor. Bu da Eylül ve Ekim’de yeniden yükselişe geçen Türkiye otomotiv sektörünü yakından ilgilendiriyor. Hatırlanacağı gibi koronavirüs salgının ilk ortaya çıktığı ve karantina uygulamalarının olduğu Mart ve Nisan aylarında AB’de satışlar dibe vurmuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!