Auto Ajans

Haberler

Avrupa’da büyük düşüş yaşıyor

Avrupa’da büyük düşüş yaşıyor
Paylaş
Ağustos 13
08:07 2020

Avrupa’da elektrikli otomobile teşvikler artsa da Tesla son dönemde pazarında büyük düşüş yaşıyor. Tesla’nın Temmuz verilerinin açıklanmasıyla birlikte taleplere yetişemediği ortaya çıktı. Tesla’nın stratejisinin, önceliği ABD pazarı alıyor. JATO verilerine göre, ilk 6 ayda elektrikli satışları Avrupa’da yüzde 34 artarken, Tesla’nın aynı dönemde satışları yüzde 18 geriledi. Bu düşüş, Temmuz ayında daha ciddi boyuta ulaştı. Avrupa’nın en büyük iki pazarından Almanya ve Fransa’da kapsamlı elektrikli  teşviklerine rağmen Tesla Temmuz’da ciddi kan kaybı yaşadı.

Tesla kendi verilerini henüz vermese de satış verilerini derleyen Bestsellingcarsblog.com sonuçları açıkladı. Avrupa’nın en büyük pazarı Almanya’da Temmuz verileri önceki yıla göre yüzde 67 gerilerken, Fransa’da düşüş yüzde 80’leri buldu. Elektrikli otomobildeki diğer önemli Avrupa pazarlarında bakıldığında Norveç’te yüzde 93, İsveç’te yüzde 98 ve Hollanda’da yüzde 94’lük düşüş yaşandı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!